Нещодавно студенти-іноземці з ФІОТ перевірили та закріпили свої знання політичної системи та діяльності органів державної влади нашої держави… у Верховній Раді України. Яскраве практичне заняття з правознавства провела для них викладач Раїса Павлівна Куторій. Екскурсія до ВР на чолі з деканом міжнародного факультету Г.Г.Власюк та заступником декана ФІОТ В.Є.Мухіним відбулася наприкінці 2007 року. Зокрема, екскурсантів ознайомили з історією проектування та будівництва будинку Парламенту України.

Велику зацікавленість в іноземних відвідувачів викликала картина О.Кулакова “Державотворення”, на якій зображені депутати Верховної Ради України, історичні особи, які брали участь у державотворенні на різних етапах боротьби за незалежність України та державний символ – великий прапор у центрі картини.

Студенти побували в конференц-залі, де відбуваються засідання політичних партій і блоків. Вони були у захваті від перспективи проведення телемостів між депутатами Верховної Ради України та парламентами інших країн. Також відвідали і сесійну залу, де ознайомились із законодавчим процесом, що відбувається в стінах Верховної Ради.

Під час екскурсії між студентами та консультантом відбулась жвава дискусія щодо виборчої системи України. Молоді представники різних держав розповіли про діяльність органів влади у себе на батьківщині і поділилися своїм баченням сучасної виборчої системи України; студентами була проведена порівняльна характеристика мажоритарної та пропорційної виборчих систем. До речі, висловлювання власних думок та зауважень студентів щодо політичного та законодавчого процесу різних держав виявили їх здатність до самостійного аналізу різноманітних політичних ситуацій. Ця дискусія стала кращим практичним закріпленням пройденого правознавчого матеріалу.

Годі й казати, що екскурсія до Верховної Ради України залишила в іноземних гостей спогади не тільки на численних фотокартках, а й у серцях. Можливо, через кільканадцять років сьогоднішні студенти, а тоді вже досвідчені інженери, фахівці своєї справи будуть з гордістю розповідати нащадкам про відвідини Парламенту – єдиного законодавчого органу України – держави, яку знають і поважають у всьому світі.

Інф. МФ

Дата події