24 жовтня відбулася конференція трудового колективу НТУУ «КПІ». Основним питанням, яке було винесене на порядок денний, був розгляд і обговорення проекту Стратегії розвитку університету на 2011 – 2020 роки. Про концепцію цієї Стратегії та її основні напрями доповів делегатам ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський. Про них ми вже повідомляли в матеріалі про зустріч ректора зі студентським активом (див. «М.З.Згуровський: "КПІ має стати острівцем інноваційних змін!»), тож наразі докладно зупинятися на них не будемо. Зауважимо лише, що всі, хто виступив в обговоренні Стратегії, – вчений секретар університету Анатолій Мельниченко; декан інженерно-фізичного факультету, вчений секретар Асоціації ректорів вищих технічних навчальних закладів України Євген Панов; перший проректор університету Юрій Якименко; директор Механіко-машинобудівного інституту НТУУ «КПІ» Микола Бобир; директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ» Артур Праховник; голова Студентської ради університету Олег Десятов; проректор університету Геннадій Варламов – підтримали ідеологію та основні положення цього документу. Звісно, були й пропозиції щодо деяких доповнень, але вони лише уточнювали ті або інші його деталі. Тож остаточне рішення щодо затвердження Стратегії делегати вирішили ухвалювати на наступному засіданні конференції. Задля цього вони проголосували за те, щоб її не закривати, а лише зробити перерву в роботі на період, потрібний підрозділам університету для докладного ознайомлення з документом і підготовку пропозицій щодо його доповнення.
Утім усі без винятку виступи були присвячені не лише обговоренню положень Стратегії, але й питанню, чи всі вони будуть втілені у життя. Ніхто не приховував і причин своїх сумнівів. Вони викликані невизначеністю ситуації, що виникла через те, що термін контракту нинішнього ректора НТУУ «КПІ» Михайла Згуровського 31 жовтня добігає кінця, а Міністерство освіти та науки, молоді та спорту України й досі не оголосило конкурсу на зайняття посади ректора. Це означає, що на невизначений строк в університеті може з’явитися в.о. ректора, рішення та дії якого залежатимуть не від волі багатотисячного колективу політехніків (як це й передбачено чинним законодавством про вищу школу), а від очільників міністерства. Тобто на процес управління життєдіяльністю і розвитком найвідомішого технічного університету країни з 1 листопада впливатимуть суто суб’єктивні чинники. Якщо, ясна річ, виконуючим обов’язки МОНМС не призначить нині діючого ректора й не оголосить відповідно до законодавства конкурсу на цю посаду. Ситуація вже викликала напругу і занепокоєння колективу, що не може не впливати на його освітню і наукову діяльність.
Власне, цій проблемі було присвячено друге питання порядку денного, яке за традицією в протокол було внесене під назвою «Різне». Всі, хто виходив до мікрофона, щоби висловити ставлення і міркування щодо неї, сходилися в одному: саме з нинішнім ректором, академіком НАН України та іноземним членом Російської академії наук Михайлом Згуровським пов’язано те, що КПІ не лише з честю вийшов зі складних випробувань останніх двох десятиріч, але й набув статусу першого в країні дослідницького університету, став кращим вищим навчальним закладом держави за кількома національними рейтингами і увійшов в число 4% кращих університетів світу та багато іншого. Тож змінювати першого керівника, коли університет не лише успішно функціонує, а стрімко розвивається, м’яко кажучи, неправильно.
Найрадикальнішими, природно, були студенти. На останньому засіданні Студентської ради вони прийняли звернення з цього приводу до міністра з пропозицією щодо особистої зустрічі та обрали для участі в ній делегатів. Варто зауважити принагідно, що це вже не перше звернення представників університету до міністра, але на жодне з них офіційної відповіді не було. Це стало причиною оголошення на 26 жовтня громадської студентської акції, яку планується провести на Площі знань університету. Позицію активістів студентського самоврядування коротко сформулював голова Профспілкового комітету студентів Андрій Гаврушкевич: «Ми не хочемо протистояння. Нам потрібен діалог». Проте, додамо, потрібен не лише діалог, але й результат, який би не тільки задовольнив весь колектив університету, але й був би корисним для його сьогодення і майбуття.
Тож за наведені нижче постанови делегати проголосували одностайно.
Постанова
Конференції трудового колективу НТУУ «КПІ» від 24.10.2011 р. по першому питанню порядку денного
Заслухавши та обговоривши виступ ректора університету М.З. Згуровського про стратегію розвитку НТУУ «КПІ» на 2011-2020 роки, конференція трудового колективу НТУУ «КПІ» постановляє:
- Стратегію розвитку НТУУ «КПІ» на 2011-2020 роки схвалити.
- Врахувавши значущість стратегії розвитку університету, необхідність її всебічного обговорення у трудових колективах структурних підрозділах, оголосити і вважати дану конференцію 24.10.2011 р. першим етапом.
- Отримані пропозиції та зауваження підрозділів врахувати у новій редакції стратегії, яку розглянути на наступному етапі конференції.
Головуючий на конференції В.І. Молчанов
Секретар конференції Т.Г. Кулікова
Постанова конференції трудового колективу НТУУ «КПІ» від 24 жовтня 2011 року з другого питання порядку денного
- Враховуючи позитивну оцінку діяльності чинного ректора НТУУ «КПІ» М.З. Згуровського і одностайне схвалення його діяльності на Конференції трудового колективу 12 вересня 2011 року, звертаємось до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з пропозицією оголосити конкурс на посаду ректора НТУУ «КПІ» та призначити М.З. Згуровського виконуючим обов'язки ректора НТУУ «КПІ» з 01 листопада 2011 року до моменту заключення контракту з новопризначеним ректором.
- У випадку ігнорування Міністерством вищезазначеної пропозиції конференція трудового колективу НТУУ «КПІ» залишає за собою право захисту своїх інтересів у відповідності до чинного законодавства України.
Головуючий на конференції В.І. Молчанов
Секретар конференції Т.Г. Кулікова