Справжні баскетбольні баталії вирували у спорткомплексі Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова 27 листопада. У півфінальних та фінальній іграх вирішувалась доля кубку студентської профспілкової асоціації м. Києва. Цей захоплюючий чемпіонат проходить уже ввосьме. За звання баскетбольного чемпіона столиці змагаються кращі студентські команди. Цього року їх було аж 26.
Збірна НТУУ «КПІ» щороку бере участь у цих іграх, потрапляючи до фіналу та займаючи призові місця, проте смак чемпіонства скуштувала лише зараз. Перемога нашим баскетболістам далась нелегко, адже суперником у фіналі став багаторазовий чемпіон цього кубку – команда з Київського національного університету технологій та дизайну (КНУТД або Легпрому в народі).
Інтрига залишалася протягом усього поєдинку, відрив однієї чи іншої команди коливався лише в межах 2-6 очок. Особливо гаряче було в останню хвилину гри: перевага нашої команди була мінімальною, а баскетбол – дуже динамічна гра, і щосекунди переможець може перетворитися на переможеного. Пристрасті вирували як на майданчику, так і на трибунах: «Ка-Пе-І!», – із запалом скандували вболівальники (переважно вболівальниці) Політеху. І хлопці не підвели! Вони не лише втримали потрібний рахунок, але й закріпили його переможним кидком м’яча в кільце супротивника. 74 : 70 – остаточний рахунок фіналу, і «НТУУ «КПІ» – Поліграфіст» вперше стає переможцем кубку студентської профспілкової асоціації м. Києва!
Після закінчення напруженого фіналу на майданчик для нагородження вийшли чотири кращі команди Києва. Отже, четверте місце посіла збірна Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Ю. Бугая (МНТУ), бронза – у Київського національного економічного університету (КНЕУ), срібло – у КНУТД.
Команда-чемпіон «НТУУ «КПІ» – Поліграфіст», окрім кубку та медалей, отримала цифрову камеру та сертифікати на літній відпочинок до Криму. Окрім того, кращим гравцем було визнано також представника капеішної команди, її капітана – Олега Яременка. Із яскравою перемогою нашу збірну привітали голова профкому студентів НТУУ «КПІ» В.Ю.Миронов та директор ВПІ П.О.Киричок (із дванадцяти гравців команди аж семеро студентів-поліграфістів – ось чому в неї подвійна назва). Ось імена чемпіонів: Іван Полежаєв, Олександр Хоменко, Артем Лутак, Ігор Скиба, Денис Рушаков, Олексій Павленко, Максим Сироватко (ВПІ), Олег Яременко, Микола Кірсанов, Тарас Пономаренко (ММІФ), Олександр Храновський (ІФФ), Артем Дядечко (ФЕЛ).
Після урочистого нагородження переможців чемпіонату ми поспілкувалися з людиною, зусилля і професіоналізм якої допомогли нашим студентам-баскетболістам досягти такого значного успіху – тренером збірної «НТУУ «КПІ» – Поліграфіст» майстром спорту Устименком Григорієм Олександровичем. Він розповів нам про баскетбольні традиції в КПІ та відкрив деякі секрети успіху створення потужної збірної.
Студенти КПІ вже понад півстоліття грають у баскетбол. Першим тренером з цього виду спорту в нашому університеті був Михайло Матвійович Рейнольд, який підготував з 1947 по 1978 рр. понад 50 майстрів спорту. Григорій Олександрович продовжив його роботу в 1978 році, прийшовши в КПІ молодим спеціалістом після закінчення Київського інституту фізичної культури.
Він переконаний, що заняття спортом не лише покращує самопочуття й підтримує гарну фізичну форму, але й формує в людини наполегливість при досягненні поставлених цілей. Серед його колег та вихованців багато успішних людей, які досягли високих результатів у різних сферах діяльності. Саме тому потрібно приділяти значну увагу заняттям спортом та пропагувати здоровий спосіб життя на найвищому керівному рівні кожного факультету чи інституту, а не ставитися до цього, як до чогось другорядного та неважливого.
Специфікою формування студентських команд з баскетболу (як і з будь-якого іншого виду спорту) є постійна ротація, адже студентський вік короткий – лише п’ять років. Григорій Олександрович вважає, що відбір майбутніх гравців для команди потрібно робити навіть не серед першокурсників, а… школярів та абітурієнтів. Переваги такого підходу очевидні: в потенційних капеішників з’являється додаткова мотивація вступити до НТУУ «КПІ», а збірна економить час пошуків. На жаль, така агітаційна «селекція» проводиться лише на кількох факультетах вузу (найактивнішим у цьому плані зараз є ВПІ). До речі, критерії відбору до збірної досить жорсткі: досвід гри та зріст – від 1 метра 90 сантиметрів (хоча й цього замало (!), нападаючих з таким зростом називають «малюками»). Та все ж, найголовніше – бажання грати та наполегливість гравця.
Звичайно, лише відповідних фізичних даних для гри у збірній, а тим більше для навчання в КПІ недостатньо. Студент, перш за все, має гарно вчитися, успішно поєднуючи навчання в університеті із заняттями спортом, що є запорукою гармонійного розвитку особистості. Серед першокурсників, які грають за баскетбольну збірну, є золоті медалісти (Олексій Павленко з ВПІ); більшість гравців мають високі успіхи в навчанні.
Тренуються студенти-баскетболісти тричі на тиждень по півтори години у спортивному комплексі НТУУ «КПІ». Проте, на думку тренера, цього недостатньо і потрібно створювати нові приміщення й майданчики, де б студентська молодь досхочу могла б «кидати м’яча».
Що стосується змагань, то Григорій Олександрович вважає участь у них дуже важливим стимулом для постійних тренувань і підтримки гарної фізичної форми гравців. Адже дух суперництва викликає бажання самовдосконалюватися та перемагати.
За останні кілька років баскетбольна збірна «НТУУ «КПІ» – Поліграфіст» досягла значних успіхів у виступах на міському чемпіонаті та в студентській лізі України. Остання була організована минулого року федерацією баскетболу України й зібрала на «фінал чотирьох» кращі студентські збірні у своїх «конференціях» (що з баскетбольної мови означає найбільші регіони країни). У лютому 2007 року наша команда здобула надважливу перемогу у «фіналі чотирьох», що проходив у Запоріжжі. Ця подія настільки ж важлива в спортивному житті України, як і проведення першого футбольного матчу вищої ліги, наприклад. І своє ім’я в історію, як переможця Першої студентської ліги України вписала саме збірна «НТУУ «КПІ» – Поліграфіст».
Уже в грудні збірна братиме участь у відбірних іграх Другої студентської ліги України та відкритому чемпіонаті міста Києва.
Григорій Олександрович вітає своїх підопічних з гарною грою й перемогою в чемпіонаті на кубок студентської профспілкової асоціації м. Києва й дякує тим, хто дуже допомагає в підготовці цих ігор, а саме, тренеру збірної Олегу Вікторовичу Кузенкову, голові профкому студентів Володимиру Юрійовичу Миронову та директору ВПІ Петру Олексійовичу Киричку, які щиро вболівають за спортивне життя КПІ.