«Україно моя, хто ти є? …хто ти є?!» – зворушливо бриніла бандура в руках Віталія Мороза, голови Всеукраїнської молодої «Просвіти», який разом з пані Ольгою Пугач, головою київської «Просвіти», завітали до КПІ на урочистості з нагоди Дня української писемності та мови. В залі університетської бібліотеки зібралися студенти та викладачі – усі, кому не байдужа доля рідної мови.
Пан Віталій розповів про історію та діяльність громадської організації, яку він представляє,закликав молоде покоління долучатися до заходів, що вона проводить. Заворожено слухали учасники свята мелодійні українські пісні у його виконанні.
Зацікавила учасників свята й натхненна розповідь Ольги Віталіївни Пугач про Бориса Грінченка, засновника «Просвіти», чий життєвий і творчий шлях може бути прикладом безмежного служіння рідному народу, високій меті збереження української мови та культури.
Про розвиток рідної мови, про українські писемні пам’ятки щиро і невимушено спілкувалася з аудиторією завідувач кафедри української мови, літератури та культури О.П.Онуфрієнко. З рук голови київської «Просвіти» Олена Петрівна отримала прекрасний подарунок до методичного кабінету – книгу Ростислава Радишевського та Володимира Свербигуза «Іван Мазепа в сарматсько-роксоланському вимірі високого бароко» – ґрунтовну наукову оповідь про глибокий сенс діянь гетьмана в різних галузях культурного будівництва.
Дарунки та привітання були й на адресу переможців олімпіади з української мови, яку напередодні свята провела кафедра. Цього року серед сорока семи учасників першість виборола студентка групи АМ-71 ФС Наталія Гуледза. Лише на один бал від неї відстали Інна Баліцька, першокурсниця ФММ, та Носар Ольга, майбутній соціолог. «Бронза» у Тетяни Галаган з ФАКСу та Альони Тишаєвої з ФБТ. Дівчата переконливо довели, що не тільки добре знають лексику та фразеологію української мови, грамотно пишуть, а й вміють віршувати. За кожним словом у їх роботах – палке українське серце, нестримна жага пізнання, прагнення мовленнєвої досконалості:
Не бійтесь заглядати у словник –
Там слів багато різних і
барвистих,
Як в сонця променях, безмежно
чистих,
Там кожне слово – добрий
помічник.
(Н.Гуледза )