У березні-квітні 2007 р. відбувся щорічний конкурс на кращий дипломний проект та роботу освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст». На конкурс було подано 93 проекти та роботи від 16 факультетів та 6 інститутів. Експертизу провели 90 висококваліфікованих викладачів за єдиними критеріями оцінки якості дипломних проектів та робіт. Методична рада затвердила лауреатів конкурсу. По університету видано відповідний наказ.

І місце у конкурсі зайняла дипломна робота “Моделювання ксеногенних клітинних систем та їх застосування в протипухлинній терапії”, виконана студенткою Оленою Чередарчук на кафедрі промислової біотехнології ФБТ під керівництвом доцента кафедри Л.Г.Жолнер.

Робота присвячена надзвичайно актуальній темі – дослідженню можливості застосування модельних клітинних систем для попередження та лікування пухлин.

Робота виконувалася в рамках комплексної програми наукових досліджень НАН України на базі відділу імуномодуляції Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького.

Дипломантка, використовуючи найсучасніші імунологічні та онкологічні методи, провела експериментальні дослідження, в результаті яких було запропоновано теоретичне трактування позитивного ефекту при лікуванні онкологічних хворих модельними вакцинами – клітинними системами.

Дані, отримані студенткою, є новими, мають теоретичне і практичне значення та можуть бути застосовані в клінічній практиці.

За матеріалами роботи подано до друку 3 статті в наукових виданнях.

ІІ місце зайняли дипломний проект з ММІ та дипломна робота з ФЕА.

1. Дипломний проект на тему “Розробка конструкції шпоночної протяжки та технології її виготовлення” виконаний студентом Русланом Бекмурадовим на кафедрі інструментального виробництва ММІ під керівництвом асистента кафедри О.А. Плівака.

Проект було виконано на замовлення директора ММІ в лабораторії вимірювальної техніки (технічне завдання затверджено замовником).

У проекті було розроблено спеціальний пристрій для перевірки плоских профілей, а також методику проведення вимірювання та обробки результатів на сучасному рівні. Було модернізовано блок мотопривода для розширення діапазона вимірювання.

Результати роботи прийняті до впровадження за актом, затвердженим замовником, в науково-дослідний та навчальний процес в лабораторії вимірювальної техніки ММІ.

За результатами проведеної роботи було опубліковано статтю в науковому збірнику.

2. Дипломна робота “Системне узагальнення ефекту симестрування в суміщених трифазних електромеханічних системах з несиметричними елементами” виконана студенткою Анною Бобровнік на кафедрі електромеханіки ФЕА під керівництвом завідувача кафедри В.Ф. Шинкаренка.

Дипломна робота відноситься до нового наукового напряму фундаментальних досліджень, які започатковані і виконуються на кафедрі в рамках інноваційних програм «Геном електромеханічних перетворювачів енергії», «Генетична систематика електричних машин». Дослідження виконано на замовлення Інституту електродинаміки НАН України.

Робота виконана вперше з використанням принципово нової методології генетичного аналізу і спрямованого еволюційного синтезу нових різновидів електромеханічних систем.

За результатами виконаних досліджень авторка створила об’єктно-орієнтований генетичний банк інновацій, з використанням інформації якого вона запропонувала ряд оригінальних технічних рішень.

Результати роботи за актом впроваджені в навчальний процес, використовуються в розробках Інституту електродинаміки, було опубліковано 3 статті в науковому журналі «Энергия ХХІ века», подано заявку на винахід.

ІІІ місце поділили дві дипломні роботи з ФАКС та ФММ, а також дипломний проект з ФПМ.

1. Дипломна робота «Лабораторний практикум в системі дистанційного навчання з курсу: «Невизначеність результату вимірювання» виконана студентом Андрієм Жоваником під керівництвом професора Н.А. Яремчук на кафедрі інформаційно-вимірювальної техніки ФАКС.

Робота присвячена створенню системи дистанційного навчання для післядипломної освіти і підвищення кваліфікації. Автор розробив комплекс віртуальних лабораторних робіт, в яких реалізовано сучасний підхід, пов’язаний з оцінкою невизначеності різних видів вимірювань. Цей комплекс призначений для виконання робіт або в навчальній лабораторії, або дистанційно через програмне середовище Lotus notes learning space, і впроваджений на кафедрі інформаційно-вимірювальної техніки.

Розроблено також електронну версію російсько-українсько-англійського довідника термінів та визначень у галузі невизначеності в метрології.

За результатами роботи зроблено доповідь на ІІ Міжнародному форумі.

2. Дипломний проект «Система моделювання тривимірних твердих тіл “COBALT” v.8» виконав студент Володимир Степанов під керівництвом доцента М.В. Плахотного на кафедрі спеціалізованих комп’ютерних систем ФПМ.

Проект присвячений розробці програмного продукту з моделювання тривимірних об’єктів. Автор розробив серію модулів, які реалізують широкий механізм накладення текстур, створення та роботи з джерелами світла. Ці модулі були реалізовані за допомогою програмних інтерфейсів з бібліотек OpenGL та Light Works.

Практична цінність роботи полягає у використанні її в промисловості під час створення промислових виробів, у будівництві під час моделювання будівель та їх окремих компонентів.

Результати роботи знаходяться на стадії тестування у відділі якості компанії «Ашлар-Веллум – Україна», яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення у сфері тривимірної графіки, та вже увійшли у beta-версію.

3. Дипломну роботу «Моделювання фінансових та реальних інвестицій на підприємстві» виконав студент Максим Мукоїда під керівництвом доцента О.Л. Жирова на кафедрі математичного моделювання економічних систем ФММ.

Проект виконано на замовлення Науково-виробничого об’єднання «Спецпромкомплекс». У роботі реалізована система пошуку найкращих шляхів інвестування в умовах невизначеності.

Науковою новизною роботи є розроблений метод побудови функцій ризику на основі системного аналізу, який реалізовано в програмному середовищі Visual С++. Програмно реалізований механізм оцінки інвестицій прийнято до впровадження на підприємстві-замовнику. Він дозволяє спростити та прискорити процес прийняття важливих управлінських рішень.

На засіданні Вченої ради університету ректор вручив переможцям конкурсу дипломи лауреатів.

За високий рівень керівництва дипломним проектуванням у наказі винесено подяку: доценту П.П.Маслянку (ФПМ), професору С.М.Волошко (ІФФ), доценту В.А.Тодоренку (ФЕЛ), старшому викладачу С.Б.Латенко (ФФВС), доценту А.О.Болдаку (ФІОТ), професору В.М.Томашевському (ФІОТ), доценту О.В.Прохорчуку (ФАКС), професору В.І.Правді (РТФ), доценту В.М.Гейчуку (ММІ), доценту А.Р.Степанюку (ІХФ), доценту А.М.Продеусу (ФЕЛ), асистенту Я.В.Савенку (РТФ), професору Л.І.Ружинській (ФБТ), старшому викладачу В.В.Борисову (ФАКС), доценту С.М Кущу. (ФТІ), доценту О.В.Зозульову (ФММ), доценту В.С.Лисенку (ММІ), професору Н.М.Куссуль (ФТІ), доценту О.М.Селіну (ІПСА), доценту О.А.Підлісній (ФММ), асистенту М.В.Дідковській (ІПСА), доценту Л.Д.Ярощук (ІХФ), доценту О.О.Диховичному (ФМФ), доценту В.А.Біденку (РТФ), доценту В.А.Пахаренко (ЗФ).

Jun 4, 2007 || Автор: Л.А.Ванчугова, методист навчально-методичного відділу