Спеціальний представник Держдепартаменту США Франк Мермоуд та особи, що його супроводжують, 17 травня відвідали науковий парк “Київська політехніка” (НП) та зустрілися з його президентом М.З.Згуровським, українськими високопосадовцями, топ-менеджерами американських компаній в Україні, керівниками вітчизняних високотехнологічних компаній, науковцями та ін. Обговорювалися питання розвитку високих технологій, співпраці з науковим парком та впровадження інноваційних розробок наукового парку в компаніях США. У розмові взяли участь О.О.Зінченко – радник Президента України, В.А.Івченко – голова Держінвестицій, С.Корсунський – начальник департаменту МЗС України, Г.Є.Смітюх – народний депутат України та ін.
Франк Мермоуд, зокрема, зазначив, що створення НП – важливий крок у напрямі комерціалізації науки. Це надає можливості для співпраці компаній та, можливо, урядів, спростить обмін технологіями і слугуватиме, у кінцевому підсумку, розвиткові науки. М.З.Згуровський доповнив, що на базі НП можливе здійснення спільних проектів, проведення круглих столів між науковцями різних країн, ділових зустрічей з представниками науки і бізнесу.
Г.Смітюх, представник підприємства “Антаріс” (здійснює електровакуумне виробництво титану) зауважив, що економіка України працює незалежно від політичних перипетій. “Україна має можливість зайняти гідне місце у світі, – підсумував він. – Потрібен лише час, щоб реалізувати задумане”. Він також зауважив, що ідеї КПІ випереджають можливості країни.
О.О.Зінченко поінформував, що керівництво країни пов’язує майбутнє України з людьми, які працюють на перспективу і чітко уявляють стратегію розвитку. Саме такі є в КПІ. Він також зауважив, що перший стратегічний проект зі створення НП накладає відповідальність і на державу, яка має скористатися науковим потенціалом університету таким чином, щоб проект став черговим успіхом держави.
В.А.Івченко зазначив, що Держінвестицій вбачає в НП не лише набір фахівців та можливостей. Досвід, напрацьований тут, має стати прототипом нової якості і культури виробництва в Україні, побудованого на нових знаннях і технологіях.
Представники американських фірм в Україні, які співпрацюють з НТУУ “КПІ”, В.Лановенко (“Майкрософт-Україна”), В.Сав’як (SGI), та В.Фішер (CISCO Systems) у своїх виступах називали КПІ лідером вітчизняної освіти і науки, де вміють працювати командно задля змін у суспільстві.