Урочисте відкриття спільної науково-навчальної лабораторії НТУУ “КПІ” і компанії “Мелексіс” (Бельгія) відбулося 11 квітня на кафедрі систем автоматизованого проектування (завідувач проф. А.І.Петренко) ІПСА. У церемонії взяли участь – перший проректор університету Ю.І.Якименко, перший секретар Посольства Бельгії в Україні п. Федерік Девелтер та генеральний директор компанії “Мелексіс-Україна” п. Жакус Де Жонг.
Ю.І.Якименко у вітальному слові наголосив: щоб залишатися визнаним лідером у галузі технічної освіти, НТУУ “КПІ” має навчати студентів на сучасному обладнанні й виконувати дослідження із застосуванням новітнього програмного забезпечення. Тому в Київській політехніці приділяється велика увага співпраці з провідними хай-тек компаніями: IBM, Microsoft, Intel, Motorola, Festo та ін. Він подякував іноземним представникам, що вибрали НТУУ “КПІ” як партнера, та зауважив, що підготовка студентів, які потім працюватимуть в Україні, на сучасній навчальній і науковій базі компанії “Мелексіс” – перспективний шлях для обох сторін.
Пан Федерік Девелтер повідомив, що “Мелексіс” – відома бельгійська ІТ-компанія, що працює з 1989 р. і спеціалізується на виробництві напівпровідникових інтегральних мікросхем для автомобільної промисловості та побутової техніки. Компанія має центри по всьому світу, також і в Україні. Він побажав, щоб спільний проект став успішним і мав продовження у майбутньому.
Жакус Де Жонг розповів про діяльність компанії та продемонстрував на слайдах процес створення мікросхеми від зародження ідеї до виготовлення виробу, тестування його і передачі замовникові. Оскільки автомобільний ринок постійно розвивається, компанія впевнена, що її вироби матимуть попит і надалі.
Під оплески присутніх Ф.Девелтер та Ю.І.Якименко перерізали символічну стрічку, відкриваючи лабораторію.
Валерій Юхимович Стіканов, доцент кафедри систем автоматизованого проектування, у розмові з кореспондентом “КП” повідомив, що співпраця з компанією “Мелексіс” триває з 2000 р. Нині там працює кілька випускників КПІ. Саме впевнившись у якості підготовки і надійності молодих спеціалістів – вихованців Київської політехніки, компанія відкрила тут лабораторію з метою надання студентам можливості отримати практичні навички при проектуванні мікросхем, використовуючи сучасні комп’ютерні технології. За курсом лабораторних занять усі студенти вивчатимуть найсучасніше програмне забезпечення, що застосовується при проектуванні мікросхем. Навчальний план розраховано на 2 роки з очікуваним випуском 10 висококваліфікованих інженерів-конструкторів мікросхем щорічно.
Завідувач кафедри систем автоматизованого проектування проф. А.І.Петренко поінформував, що відповідно до договору з “Мелексісом” компанія здійснила ремонт приміщення, облаштувала його меблями та комп’ютерною технікою з ліцензійним програмним забезпеченням та надала вихідні дані для реального проектування. Студенти зможуть готувати свої бакалаврські та магістерські проекти, виконуючи завдання фірми щодо розробки мікросхем в умовах праці, прийнятих у компанії. Університет, зі своєї сторони, виділив приміщення і кваліфікованих викладачів, які будуть навчати новітнім технологіям компанії “Мелексіс”. Нині перша група студентів уже приступила до занять. Відбір відбувається серед студентів усіх факультетів і інститутів, які бажають працювати в цій сфері. Навчання проходить за індивідуальним графіком у вигляді семінарів та практичних занять. Анатолій Іванович ще раз підкреслив зацікавленість кафедри в реальних робочих місцях для проходження практики студентами на базі спільної лабораторії. І хоча проектування мікросхем – справа вельми трудомістка і вимагає не лише спеціальних знань, а й ґрунтовної фундаментальної підготовки з фізики, математики і схемотехніки, він передбачає впровадження нової форми магістерської підготовки на кафедрі систем автоматизованого проектування, коли бакалаври з різних факультетів
та інститутів здобуватимуть магістерську освіту саме на базі спільної лабораторії. Набувши фахового досвіду на базі сучасних технологій, вони знайдуть гідне місце на ринку праці серед фахівців з високих технологій і отримають перспективні запрошення щодо працевлаштування.
Докладну інформацію щодо умов зарахування на поглиблене навчання проектуванню сучасних інтегральних схем з наступним працевлаштуванням у фірмі “Мелексіс” можна отримати за тел. 454-90-89 (Стіканов Валерій Юхимович).