3 квітня 2007 року в залі засідань Вченої ради НТУУ “КПІ” відбулися наукові читання з циклу “Видатні конструктори України”, присвячені 120-річчю від дня народження видатного авіаконструктора, випускника КПІ Костянтина Олексійовича Калініна (1887-1938).
К.О. Калінін – автор принципово нових конструкцій літаків. Його дипломний проект літак К-1 (1925 рік) заклав початок пасажирському літакобудуванню в Україні. Літак К-5 був найпоширенішим на пасажирських авіалініях СРСР до початку Великої Вітчизняної війни. Літак К-7 свого часу був найбільшим літаком у світі. Літак К-12, збудований за “безхвостовою” схемою, став прототипом надзвукових літаків, надовго випередивши свій час.
Учасників читань привітав проректор з наукової роботи НТУУ «КПІ» чл.-кор. НАН України М.Ю.Ільченко, який коротко охарактеризував творчий шлях видатного випускника КПІ.
Далі з доповідями про життя та діяльність видатного авіаконструктора виступили декан ФАКСу д.т.н., проф. О.В.Збруцький, науковий співробітник ДПМ при НТУУ “КПІ” В.В.Татарчук, директор музею Київського авіаційного заводу “Авіант” Л.О.Козубенко. Про особливості конструкцій літаків К.О.Калініна розповіли заст. директора музею Національного авіаційного університету України Я.Д.Шевченко та ветеран космодрому Байконур А.Г.Дормідонтов. На завершення учасники читань переглянули документальний фільм про К.О. Калініна “Загублений альбом”, наданий Національною кінематекою України.
У Державному політехнічному музеї відкрита виставка, присвячена К.О.Калініну. Матеріали до виставки були надані архівами м.Києва, Національною бібліотекою України ім. В.І. Вернадського та донькою К.О. Калініна Неллі Костянтинівною Калініною, яка зараз мешкає у Москві, за сприяння кандидата фіз.-мат. наук, доцента НТУУ “КПІ” І.Б. Вавілової.