Березневе засідання Вченої ради, яке відбулося під головуванням ректора університету академіка НАН України М.З.Згуровського, було розпочато привітанням із ювілейними днями народження директора науково-технічної бібліотеки НТУУ “КПІ” В.Г.Дригайла та завідувача кафедри телекомунікаційних систем професора С.І.Буніна.

Із звітною доповіддю про роботу навчального напрямку університету в 2006 році виступив перший проректор, член-кореспондент НАН України Ю.І.Якименко.

У доповіді було наведено кількісні та якісні показники навчального процесу, починаючи від планів та результатів прийому на перші курси до випуску фахівців. При обговоренні доповіді, проекту рішення розглядалися конкретні заходи щодо підвищення якості підготовки випускників університету та пов’язані з цим головні завдання на 2007 р. Зокрема, йшлося про необхідність розробки у місячний термін критеріїв відбору бакалаврів для продовження навчання за програмами підготовки магістрів і, особливо, про необхідність напрацювання кваліфікаційних вимог та критеріїв, що визначатимуть зміст і рівень підготовки магістрів. При цьому потрібно терміново визначити, який процент магістрів потрібно готувати за кожною із 125 ліцензованих спеціальностей. Серед заходів щодо поліпшення підготовки студентів з іноземних мов – введення вступного випробування на перші курси з іноземної мови, збільшення кількості годин у навчальних планах на вивчення іноземних мов, впровадження системи стимулювання студентів та викладачів за високі результати у володінні іноземною мовою тощо.

Інституту моніторингу якості освіти спільно з кафедрами було рекомендовано проводити аналіз результатів моніторингу і заслуховувати звіти завідувачів кафедр із цього питання на засіданнях вчених рад. Кадрове забезпечення кафедр базуватиметься на нових навчальних планах підготовки бакалаврів та магістрів.

Звітну доповідь Ю.І.Якименка було взято до відома.

Друге питання порядку денного присвячувалось аналізу успішності студентів та навчально-виховної роботи в університеті в осінньо-зимовому періоді 2006/2007 навчального року за доповіддю проректора з науково-педагогічної роботи (навчально-виховна робота) доцента Г.Б.Варламова.

При обговоренні доповіді у виступі ректора університету М.З.Згуровського було висловлено побажання кількісні показники результатів навчання пов’язувати з оцінкою залишкових знань студентів, особливу увагу приділяти вирішенню найбільш болючих проблем у навчально-виховній роботі. Інформацію проректора Г.Б.Варламова було взято до відома.

На здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки 2007 р., за представленням заступника проректора з наукової роботи професора С.О.Воронова та декана ТЕФ професора Є.М.Письменного, було висунуто дві роботи, які виконувалися за участю співробітників НТУУ “КПІ”.

На початку засідання адміністративної ради, яке відбулося 15 березня, було розглянуто питання приймальної комісії. За виступом професора Ю.І.Якименка до затвердження були представлені Правила прийому до НТУУ “КПІ” в 2007 році. Щодо змін, порівняно із минулим роком, доповідачем було відзначено збереження принципу поповнення контингенту абітурієнтів за рахунок осіб, що навчаються у системі довузівської підготовки, кількість яких при зарахуванні може досягти 60% від плану прийому. На заочну форму навчання прийматимуть виключно громадян, які працюють за фахом. І, насамкінець, щодо перехідного етапу від підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем (ОКР) бакалавра до ОКР магістратура, цього року буде продовжуватись підготовка спеціалістів для всіх, хто успішно склав бакалаврський іспит. Перехід до навчання за програмою магістерської підготовки здійснюватиметься за конкурсними умовами, що включатимуть як фахові іспити, так і іспит з іноземної мови на базі результатів роботи фахових комісій навчальних підрозділів, до складу яких включатимуться також викладачі кафедр іноземних мов.

На часі, за виступом ректора університету М.З.Згуровського, є відновлення статусу інженера, що, можливо, відбуватиметься вже після отримання випускником університету ступеня магістра наук за певною галуззю знань, сьогодні ця модель знаходиться у стадії обговорення.

За доповіддю начальника департаменту економіки і фінансів Л.Г.Субботіної було проаналізовано результати економічної та фінансової діяльності НТУУ “КПІ” за минулий рік. У доповіді було детально розглянуто виконання плану надходжень до бюджету університету в 2006 р. та структуру видатків бюджету порівняно з минулим роком, включаючи структуру використання спеціального фонду. Йшлося також про динаміку фінансування НТУУ “КПІ” за останні 5 років, виконання фонду держбюджету на підготовку кадрів, обсяги фінансування НДР; цікаві дані було представлено щодо динаміки зміни посадових окладів науково-педагогічного та навчально-педагогічного персоналу за останні роки; детально було розглянуто витрати за споживання тепло-, водо- та електропостачання за 2006 р., виконання плану проведення ремонтно-відновлювальних робіт по об’єктах університету, індекс розвитку підрозділів тощо.

Було визнано, що бюджет університету в 2006 р. у цілому виконано, його можна характеризувати як бюджет розвитку. Увагу присутніх також було привернуто до заходів щодо покращення бюджетних показників.

Після обговорення за доповіддю Л.Г.Субботіної було затверджено бюджет на 2007 рік, а також заходи щодо вдосконалення системи енергозбереження в університеті.

Автор: Ю.Москаленко

Дата події