Кафедра приладів і систем орієнтації та навігації ПБФ не значиться серед найпрестижніших у НТУУ “КПІ”. Та саме з неї вийшли відомі нині вчені й викладачі – професори КПІ О.М. Безвесільна, В.В. Карачун, В.С. Дідковський, О.В. Збруцький, Л.М. Рижков, Г.Ф. Бублик, П.М. Бондар, М.А. Павловський (покійний) та багато інших. Потужна наукова школа, створена на кафедрі першим її завідувачем А.О. Одинцовим (з нагоди 80-річчя якого тут нещодавно відкрили лабораторію його імені), розвивається й збагачується, дає нові паростки й називає нові імена.
Одне з них – д.т.н., нинішня завідувачка кафедри – Надія Іванівна Бурау. Мініатюрна, жвава і рухлива, вона аж ніяк не відповідає стереотипу політехнічного професора. Та з перших слів, сказаних пані Надією, співрозмовники миттєво і безповоротно перетворюються на її шанувальників, підкорені глибиною знань, небайдужістю до справи, увагою та магічною аурою цієї жінки.
Надія Іванівна – випускниця ПБФ 1981 р. “Найважчим у той час, – згадує викладач, – було вступити до аспірантури. Проходив жорсткий відбір. Усі претенденти – молоді, талановиті, завзяті”. Як і переважна більшість викладачів-політехніків, Надія Іванівна пройшла усі сходинки від асистента (1992), доцента (1996) до завідувача кафедри (2006). “Коли починаєш нову справу, – ділиться співрозмовниця, – не уявляєш усіх труднощів, які підстерігають попереду. Як на мене, найважливішим є сам процес пізнання нового. А завдяки вимогливості до себе та самодисципліні вдається той шлях подолати”. Вона вдячна своїм наставникам, у яких вчилася, які вірили в неї й допомагали, на їх очах відбувалося професійне становлення Н.Бурау як ученого й педагога. Старші колеги назавжди є для неї прикладом людяності, порядності й служіння науці.
Разом із тим Надія Іванівна відчуває величезну відповідальність перед своїми вихованцями. Адже має передати їм не лише надбання попередників, а й розширити для них горизонти наукового пошуку й застосування набутих у КПІ знань. Тому разом із колегами й працює над створенням і впровадженням у навчальний процес нових напрямів, пов’язаних із побудовою новітніх інформаційних систем реєстрації та аналізу навігаційної інформації, систем моніторингу технічного стану складних динамічних об‘єктів, із розробкою нових та вдосконаленням вже існуючих приладів і систем орієнтації, навігації та керування рухомими об‘єктами тощо.
Скільки годин триває її доба – невідомо. Але пані Надія ще й турботлива мама та дружина. Залюбки впорядковує “свою господу”, із задоволенням чаклує на кухні, навіть моделює та власноруч виготовляє для себе вбрання. На запитання, як вдається поєднувати речі, здавалося б, несумісні, розповіла про захоплення східною філософією. Завдяки їй Надія Іванівна вміє знаходити гармонію в собі та з оточуючими. “Життя стає простим, радісним – і все приносить задоволення”, – запевняє ця незвичайна жінка.
Найбільше Надія Іванівна заклопотана нині роботою зі студентами. Вона вважає, що жорстких рамок, контролю в КПІ більше ніж достатньо. Потрібно зацікавити молодих, показати їм перспективу, надати можливість гармонійно, творчо розвиватися. У цьому напрямі і працює колектив кафедри.
Життя – це виклик, прийми його.
Життя – це дар, сприйми його.
Життя – це пригода, наважся на неї.
Життя – це біди, перебори їх.
Життя – це трагедія, без страху зустрінь її.
Життя – це обв‘язок, виконай його.
Життя – це гра, грай її.
Життя – це таємниця, розкрий її.
Життя – це пісня, співай її.
Життя – це вдалий випадок, скористайся ним.
Життя – це мандрівка, доведи її до кінця.
Життя – це обіцянка, виконай її.
Життя – це Любов, відкрий її.
Життя – це краса, оспівуй її.
Життя – це Істина, усвідом її.
Життя – це боротьба, веди її.
Життя – це загадка, розгадай її.
Життя – це мета, досягни її.
Східна мудрість від Н.Бурау