Іранська принцеса з ФАКСу

Не щодня випадає нагода спілкуватися з принцесами, проте мені днями пощастило. Дівчина, про яку піде мова, корону не носить і на престол не претендує (у всякому разі поки що), королівське ж в неї ім’я – Ельміра, – що з іспанської означає “принцеса”. Знайомтеся: Ельміра Хазинедарлу – студентка-п’ятикурсниця з ФАКС.

Шість років тому Ельміра приїхала до України з Ірану й вступила на підготовче відділення для іноземців, після чого стала студенткою ФАКС. Вибір дівчини, як з’ясувалося, був зовсім не випадковим. З дитинства її оточували літаки та розмови про них, адже батьки Ельміри безпосередньо пов’язані з авіацією: мама – стюардеса, батько – інженер-авіаконструктор, а після того, як дівчина стала студенткою КПІ, її молодший брат також обрав професію, пов’язану з “небесними залізними конями”, і тепер навчається в НАУ. Так що вся сім’я тепер літатиме, – сміється вона.

Ельміра зізнається, що на першому курсі було дуже важко, адже навчалася в “українській” групі, а не з іноземцями. Проте скоро мовний бар’єр подолала, та й одногрупники дуже допомагали з конспектами й порадами. Зараз Ельміра – відмінниця, навчається в магістратурі одразу двох факультетів – на своєму рідному ФАКС (за спеціальністю “Системи управління”) та ІПСА (“Інтелектуальні системи прийняття рішень”). У її планах – вступ до аспірантури.

За словами викладачів і друзів Ельміри, вона дуже цілеспрямована й комунікабельна. Та й сама дівчина цього не приховує, каже, що знає, чого хоче і з божою поміччю йде до своєї мети до кінця. Дуже любить спілкуватися з друзями, відпочивати на природі й гуляти Києвом, квітучість і “зеленість” якого її одразу причарували. Чи повернеться вона додому після навчання? Ельміра ще не вирішила, проте в неї є чергова (цього разу ґендерна) мета – довести, що в такій “нежіночій”, на перший погляд, справі, як космонавтика й авіація, жінка може досягти не менших успіхів, ніж чоловіки.

Ельміра дуже вдячна своїм одногрупникам, друзям і викладачам за підтримку. Особливу подяку вона висловлює декану ФАКС Збруцькому Олександру Васильовичу, викладачу ІПСА Зайченку Юрію Петровичу та, звичайно, декану по роботі з іноземними студентами Власюк Ганні Григорівні.

Ми ж бажаємо цій життєрадісній і розумній дівчині здійснення всього задуманого й досягнення найвищих небесних вершин.

Майя Заховайко