З роками людина набуває мудрості, накопичує здобутки та залишає по собі великі й малі справи. Григорій Петрович Демиденко завжди чесно й гідно виконував свою чоловічу роботу – захищав Батьківщину, оберігав мир і спокій, навчав цього молодих. Він відома та шанована людина в НТУУ “КПІ” – професор кафедри забезпечення життєдіяльності, полковник у відставці, талановитий педагог, кандидат військових наук, ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій, ветеран Збройних сил, ветеран праці.
Загальний безперервний трудовий стаж наставника – 62 роки, з них 55 років науково-педагогічної діяльності, 35 років у КПІ.
Григорій Петрович Демиденко народився 31 січня 1927 року в с.Річки Білопільського району Сумської області. У 1951 р. закінчив Військове училище інструментальної розвідки (м. Пушкін, Ленінградська обл.), у 1962 р. з відзнакою і золотою медаллю – Військову командну Червонопрапорну Академію протиповітряної оборони (ППО) ім. маршала Г.К.Жукова в м. Калінін (Твер), у 1965 р. – ад’юнктуру при цій академії та захистив кандидатську дисертацію. Звання доцента було присвоєно у 1969 р., звання професора – 1988 р.
До 1972 року Григорій Петрович проходив службу у Збройних силах Радянського Союзу, обіймав посади командного, технічного, науково-педагогічного складу: командира взводу, командира роти, заступника
начальника технічного відділу, викладача та старшого викладача, заступника начальника кафедри у військових вищих навчальних закладах – Гомельському, Київському вищих радіотехнічних училищах ППО, Калінінській академії ППО.
З 1972 року, після звільнення в запас, працює в НТУУ “КПІ” викладачем циклу цивільної оборони при військовій кафедрі, а з 1975 по 1993 рр. – завідувачем створеної ним кафедри цивільної оборони (ЦО), з 1993 р. – професор кафедри забезпечення життєдіяльності.
Головна концепція завідувача кафедри ЦО КПІ Г.П.Демиденка з часу її заснування і становлення протягом 18 років – підвищення рівня й удосконалення навчального та виховного процесу, розвиток навчально-матеріальної бази, науково-дослідної роботи.
Кафедра забезпечувала викладання трьох дисциплін: “Цивільна оборона”, “Спеціальний курс”, “Безпека життєдіяльності”, для яких було розроблено досконалі навчальні й робочі програми, необхідні навчально-методичні матеріали, впроваджено технічні засоби навчання і контролю знань студентів. У 80-ті роки на кафедрі створено зразкову навчально-матеріальну базу. На республіканському конкурсі 1980 року кафедрі присуджено перше місце серед кафедр вузів України, її нагороджено дипломом 1-го ступеня і грошовою премією.
У цей період проводиться планомірна робота із забезпечення студентів навчальними і методичними матеріалами. Видано понад 60 посібників, більшістю з них користувалися студенти й інших ВНЗ України. Особливе визнання одержали праці, які не мали аналогів у СРСР, їх видано тиражем 200 тис. примірників: “Повышение устойчивости работы объектов народного хозяйства в военное время” (1984) та “Защита объектов народного хозяйства от оружия массового поражения” (1987, 1989).
Науково-дослідна діяльність кафедри відзначалася виконанням актуальних завдань того часу: військово-патріотичне виховання студентів, дослідження галузевої автоматизованої системи керування (“Цивільна оборона”), вивчення шляхів підвищення якості підготовки студентів вузів з цивільної оборони відповідно до вимог перебудови вищої школи тощо.
Участь студентів у роботі організованого на кафедрі наукового гуртка зросла до 200 осіб, кількість захищених студентами дипломних проектів і робіт з питань цивільної оборони було доведено до 900 на рік.
Загалом під авторством Г.П.Демиденка вийшло близько 100 наукових праць, 3 підручники, 8 навчальних посібників. У 2007 р. має побачити світ навчальне видання “Безпека життєдіяльності” (видавництво “Політехніка”, 245с.).
У 1980 р. здобутки кафедри відзначено Комісією Мінвузу УРСР за результатами всебічної перевірки. Роботу кафедри і підготовку студентів з цивільної оборони оцінено на “відмінно”. Розпорядженням Мінвузу УРСР від 10.04.1987 р. №102-05/28 досвід роботи кафедри ЦО Київської політехніки було запропоновано до поширення серед кафедр і циклів ЦО вузів України.
За досягнуті успіхи й високі показники в роботі та дисципліні кафедрі ЦО під керівництвом проф. Г.П.Демиденка 1983 р. присвоєно звання “Зразковий підрозділ інституту”. Це звання колектив кафедри підтверджував 4 рази протягом 1984-1987 рр.
Г.П.Демиденко упродовж 18 років на громадських засадах очолював науково-методичну раду з ЦО Мінвузу України, бере активну участь в організації та проведенні навчально-методичних зборів викладачів вузів України, науково-практичних конференціях тощо.
Григорій Петрович Демиденко має 24 державні нагороди, двічі удостоєний почесної відзнаки Штабу цивільної оборони України “Отличник гражданской обороны СССР”, а також відзнак Мінвузу УРСР, профспілок, інших керівних органів, організацій та установ.