Поліклінічне відділення студентської поліклініки обслуговує нині близько 32 тис. студентів-політехніків. На жаль, кількість тих, хто звертається сюди за медичною допомогою, щороку зростає. Якщо раніше 50% першокурсників були практично здорові, то на сьогодні таких студентів всього 20%, а решта мають хронічну патологію.

Запитайте, приміром, будь-якого студента, чи знає він про те, що хворобу легше попередити, ніж вилікувати. Знає, ще й як! З іншого ж боку, як засвідчують співробітники студентської поліклініки, спробуйте лише провести диспансеризацію, як цей не вельми складний захід перетворюється на непереборну проблему. Але ж не забуваймо: сьогоднішній студент – це завтрашній фахівець високої кваліфікації, тобто людина освічена, культурна. Та чи можна вважати культурою неуважне, а то й нехлюйське ставлення до власного здоров’я? Цікава деталь. Студентська поліклініка здійснює диспансеризацію студентів перших, третіх, п’ятих курсів. Що ж з’ясовується? Молодші, за неухильного контролю деканату, ще так-сяк з’являються – від 50 до 90 відсотків, а от старшокурсників жодним чином не змусиш довідатися про стан свого здоров’я.

Результати говорять самі за себе: 7,4% від загальної кількості студентів університету – диспансерні хворі. Із них 45% – хворі терапевтичного профілю. Збільшилось на 1,5% очних захворювань. Відзначаємо зростання захворювань травного каналу, нервової системи, хвороб носоглотки (хронічні ларингіти, тонзиліти тощо).

Як не сумно, майже 80% студентів палять, “в моді” наркотичні та психотоксичні речовини. І все це не покращує здоров’я. Навпаки – всі наркомани хворіють на гепатит, є ризик захворіти на СНІД, а це вже хвороби, що відносяться до невиліковних і смертельних.

Враховуючи таку ситуацію, профілактична робота в поліклініці посідає провідне місце: відкрито кабінети профілактики, де протягом навчального року проводяться профілактичні огляди студентів лікарями всіх спеціальностей для раннього виявлення захворювань, дообстеження, лікування. Проти інфекційних хвороб проводимо профілактичні щеплення.

Тільки спільними зусиллями адміністрації, профспілкового комітету, закладів охорони здоров’я ми зможемо покращити стан здоров’я студентської молоді. Багато чого залежить і від самих студентів у справі покращення свого здоров’я – це ведення здорового способу життя, відмова від шкідливих звичок, раціональне харчування, заняття фізкультурою і спортом. Для цього в університеті є всі можливості.

Nov 14, 2006 || Автор: М.В.Шамардак, завідувач поліклініки