“Історію потрібно не лише знати і поважати, але й активно творити, прагнути залишити свій слід в науці та бізнесі” – такий лейтмотив студентського форуму, що 18-20 жовтня пройшов у НТУУ “КПІ”.

Його учасники – представники самоврядних організацій університетів-партнерів КПІ: Варшавського технологічного, Санкт-Петербурзького та Вільнюського політехнічних університетів, Московського держуніверситету, Університету Малардален (м. Ескілстуна, Швеція) – зустрілися, щоб визначити подальші спільні дії щодо співпраці в освітньому, науковому та культурному напрямах у рамках Болонських домовленостей.

Зібрання привітав проректор з науково-педагогічної роботи Г.Б.Варламов. Він повідомив, що ректорат КПІ постійно підтримує студентські починання – в науці, самоврядуванні, навчанні. Болонський процес, додав проректор, надає широкі можливості для самореалізації творчої активності молоді. Адже саме в процесі навчання людина формує своє майбутнє. Саме у студентському середовищі закладаються основи майбутнього поступального руху вперед. Головне завдання форуму, наголосив промовець, – налагодити дружнє спілкування, яке стане передумовою для подальшого обміну делегаціями, інших спільних справ (надання місць для практики, напрацювання спільних навчальних програм тощо). При цьому слід усвідомлювати свою відповідальність перед суспільством, адже сьогоднішні учасники форуму за кільканадцять років прийдуть у владу та управління економікою, творитимуть і збагачуватимуть історію власної країни та відносини між державами. “Усе має змінюватися на краще. Ваше майбутнє – у ваших руках”, – оптимістично закінчив проректор.

На пленарному засіданні, яке мало назву “Входження в Болонський процес технічних університетів: досвід та особливості”, голова Студради НТУУ “КПІ” Михайло Безуглий тепло привітав гостей та побажав, щоб студентське співтовариство відчуло реальні результати роботи форуму в майбутніх спільних проектах.

Представники Варшавського технологічного університету нагадали у своєму вітанні, що студентське спілкування – то не лише реалізація навчальних програм, але й культурних та спортивних проектів.

Гості з Санкт-Петербурга розповіли про амбітні плани свого університету увійти до переліку елітних російських вузів. Вони сподіваються, що результати студентського форуму позитивно вплинуть на розвиток дружніх зв’язків, освітнє та культурне співробітництво.

Московські гості пораділи можливості багатостороннього спілкування зі студентами з інших країн. Вони пишаються своїм вузом, що бурхливо розвивається і планує за кілька років навчати до 100 тис. студентів, та сподіваються на плідне продовження співпраці з вузами-партнерами.

Студенти із Вільнюса охарактеризували зустріч – обговорення проблем входження технічних університетів до єдиного європейського освітнього простору в рамках Болонського процесу – як цікаву й корисну подію. Вони задоволені наданими можливостями бути мобільними і формувати свої знання із різних джерел у різних навчальних закладах.

У рамках роботи форуму відбулися робочі засідання: “Навчальний процес і наукова діяльність студентів – особливості Болонського процесу” та “Культура і спорт у навчально-виховному процесі”, де обговорювалися нагальні проблеми сьогоденного студентського життя.

Крім знайомства з Київською політехнікою, участі у засіданнях Студради НТУУ “КПІ”, відвідання ДПМ, НТБ, ЦКМ, гості мали насичену культурну програму – ознайомилися з красенем-Києвом, відвідали Києво-Печерську лавру та Софіївський собор, побували в музеї Пирогово та інших цікавих місцях.

На підсумковому засіданні, де було підписано угоди про подальшу співпрацю, учасники форуму одностайно підтвердили, що студентське спілкування і співпраця – запорука майбутніх успішних проектів навчальних закладів та країн у цілому.

Дата події