Про корупцію та хабарництво, як її окремий прояв, у вищих навчальних закладах вже говорено-переговорено, та чи існує проблема хабарництва в нашому університеті? Відповідь на це запитання може бути така: у глобальному, загальноуніверситетському вимірі, – ні. Проте, окремі випадки хабарництва, не стверджуючи остаточно, можливо і існують. Про це може свідчити дискусія, яка розгорнулася з цього приводу у студентській мережі КПІ.
Керівництво, як і весь багатотисячний колектив нашого університету, вважає явище хабарництва серед викладачів ганебним, яке повністю суперечить моральним нормам Київської політехніки як одного із найпрестижніших вищих навчальних закладів.
Як приклад, можна навести деякі інформаційні повідомлення, які були взяті зі студентської мережі. Наводимо їх без змін.
From: “violense” puma[at]primula....
Цікава ситуація у нас в інституті – здається, що ніхто і не бере взяток, але завжди можна домовитись. Воно і нічого – вчишся собі, вчишся, а коли прийшла ж..а, то завжди (майже) можна відкупитись. Але я не розумію викладачів (особливо похилого віку, які повинні б мати тверді принципи), котрі закривають очі на бездаря лише тому, що він тикає конвертика зі 100 гривнями, які навіть не мають ніякого впливу на сімейний бюджет першого... Звичайно, якщо мене хвилює це питання, то я мушу здобувати знання сам... Але ж так часом важко себе заставити вчити якийсь нудний предмет, призначення якого в своєму майбутньому житті я зараз не розумію. І викладачі, не бажаючи перенапружувати себе, ставлять оцінку на шару... Це сказано лише про свій факультет – за інші не ручаюсь... Когось ще таке питання колише??
From: “violense” violense[at]monolit....
Мені один знайомий журналіст розказував історію про те, що одразу після Помаранчевої в КПІ проводилась конференція (організатор – ПОРА), на якій ставились питання, як позбутись корупції в країні, зокрема у ВНЗ. Так от, більшість студентів КПІ, присутніх на ній, сказали щось типу того: “А навіщо нам її позбуватись, якщо так ми можемо попрацювати і заплатити за складання зовсім непотрібного предмету + заробити більше, а інакше доведеться напружено вчити всяку фігню?”. Наштовхує на роздуми.
From: “mах” mс mах[at]viii....
Не с коррупцией надо бороться, нада нафиг поменять давно, мягко сказать, “немного устаревший” план обучения в КПях, поубирать все предметы, которые никто и никогда не будет учить, т.к. они не пригодятся, ввести новые предметы, востребованные работодателями на данный момент. Тогда проблема коррупции сама собой исчезнет: студент будет учиться не ради того, чтобы зацепиться в Киеве и получить диплом, а ради знаний, которые ему пригодятся.
Зрозуміло, щоб викорінити хабарництво зі стін нашого університету, потрібні реальні, конкретні факти. Проте, це питання необхідно вирішувати досить делікатно, не ображаючи чесних і порядних людей. Має бути створена атмосфера “нетерпіння”, професійного “несприйняття” по відношенню до цих ганебних явищ. Викладач-хабарник – це сором нашого університету. Він не відає того, що беручи хабар від студента, він тим самим кидає тінь на весь професорсько-викладацький склад Київської політехніки. Проте, це вже питання його сумління.