З моменту організації лабораторії в 1993 році її колектив був орієнтований на розробку і впровадження екологічно чистих промислових технологій. Закономірність така, що названі технології є також і ресурсо- й енергозберігаючими технологіями. І навпаки, чим марнотратніші (необґрунтовано ресурсо- й енерговитратні) технології, тим вони небезпечніші для навколишнього середовища.
За роки існування лабораторії її колективом створені сучасні ефективні технології, спрямовані на зниження екологічної небезпеки промислових і сільськогосподарських виробництв. Це, насамперед, стосується підприємств нафтогазового комплексу (нафтопереробні заводи, нафтові платформи, нафто- і газосховища, виробництво екологічно чистих палив) та енергогенеруючих підприємств (теплові електростанції, котельні установки).
Повний перелік розроблених технологій та їх впроваджень на підприємствах промисловості й сільського господарства зайняв би кілька десятків сторінок. Тому дуже коротко представимо найбільш затребувані технології, що одержали визнання не тільки в Україні, але й у багатьох країнах СНД (Росія, Білорусь, Молдова, Прибалтійські країни, Азербайджан, Казахстан і т.д.).
1. Технологія й установка приготування емульсій і змішування взаєморозчинних і взаємонерозчинних рідин, у тому числі для підмішування мікродобавок хімічно- і біологічно-активних речовин.
Установка одержала широке впровадження на теплових електростанціях, механічних заводах і хімічних підприємствах при підготовці водомазутної паливної емульсії.
2. Технологія й установка для змішування агресивних рідин та нейтралізації стічних вод.
Технологія застосовується для утилізації кислотних і лужних вод у промислових масштабах (нафтопереробка, теплові електростанції, хімічні виробництва). Продуктивність подібних установок до 1000 м3/год.
3. Технологія й установка для очищення вод, забруднених нафтопродуктами.
Продуктивність установки до 400 м3/год. Залежно від комплектації установка забезпечує очищення забруднених вод до 0,05 мг/л. Технологія представлена у двох варіантах – стаціонарному і мобільній установці, що оперативно може бути доставлена в будь-яку зону, де виникає необхідність в утилізації вод, забруднених нафтопродуктами.
4. Технологія комплексного рибо- і сміттєзахисту водозабірних споруд.
За законами України, Росії й інших країн СНД, будь-яке вилучення води з відкритих водойм (ріка, озеро, ставок) вимагає створення на водозабірних спорудах рибозахисних пристроїв, адже масштаби забору води для господарської діяльності такі, що без спеціальних засобів рибному господарству було б нанесено непоправної шкоди. Рибозахисні пристрої, розроблені колективом лабораторії, впроваджено на багатьох водозабірних об’єктах України та РФ. Таку популярність і визнання розробки політехніків здобули завдяки їх ефективності, довговічності й простоті експлуатації.
5. Установка для запобігання викидам в атмосферу вуглеводневого пару.
У промислових масштабах нафтопродукти зберігаються в спеціальних резервуарах різного об’єму (50 м3…..50 000 м3). При цьому з резервуарів в атмосферу можуть потрапляти викиди вуглеводнів, небезпечних для здоров’я людини і навколишнього середовища. Установка здійснює вакуумне відсмоктування випарів нафтопродуктів з мазутних резервуарів та наступну їх конденсацію й утилізацію.
6. Активатор рідкого палива безпосередньо перед спалюванням.
Установка здійснює гідромеханічну обробку рідкого палива в спеціальних гідравлічних активаторах, при цьому відбувається частковий механо-крекінг палива та усереднення його складу (гомогенізація). У підсумку ці заходи дозволяють істотно інтенсифікувати процес горіння.
Цей, далеко не повний перелік упроваджених технологій, говорить про затребуваність розробок лабораторії чистих технологій, про визнання цих робіт далеко за межами України.
Варто сказати, що всі розробки запатентовані в Україні й у Росії, що свідчить про їх наукову, технічну і технологічну новизну.