Дехто ще до початку сесії поскладав максимум заліків та екзаменів і поїхав на південь, до Сочі, назустріч радості, новим враженням і сміху. Хто ж ці щасливчики? Ну, звичайно ж, наша збірна команда КПІ веселих та кмітливих “Політех”.

Січень цього року видався по-справжньому зимовим: з пухнастим снігом, лютим двадцятиградусним морозом, візерунками на вікнах. І чому такої розкоші зима нам не подарувала на Новий рік? А от студентам КПІ, незважаючи на дошкульний крижаний вітер і мороз, було досить гаряче, адже сесійна пора змусила добряче побігати, попрацювати, складаючи іспити. Та не всіх капеішників спіткала така доля. Дехто ще до початку сесії поскладав максимум заліків та екзаменів і поїхав на південь, до Сочі, назустріч радості, новим враженням і сміху. Хто ж ці щасливчики? Ну, звичайно ж, наша збірна команда КПІ веселих та кмітливих “Політех”.

Сочі – курортне місто, влітку там справжній рай для всіх, хто любить море, сонце й відпочинок. Здавалося б, взимку, коли “мертвий сезон” панує на більшості чорноморських курортів, тут нічого робити, та саме в січні це південне місто оживає. Вже всімнадцяте воно стало справжньою Меккою для веселих і кмітливих з усього світу. Цього року наша збірна з КВК “Політех” втретє побувала там на “паломництві”. Анатолій Хомутянський та інші гравці “Політеху” відмітили, що адміністрація університету та керівництво факультетів, на яких вчаться учасники команди, з розумінням поставились до того, що вони поїхали на цей фестиваль у розпал зимової сесії, а також розповіли про свою подорож, виступ, та, звичайно ж, про свої успіхи та найближчі плани.

Отже, з 13 по 27 січня в місті Сочі пройшов XVII щорічний міжнародний сочинський фестиваль “КіВіН – 2006”. Переможців цього фестивалю формально немає, але саме тут кожна команда, показуючи свою програму, тобто почуття гумору, отримує путівку в ту чи іншу лігу КВК на цей сезон. Найпрестижнішою вважається вища й прем’єр-ліга, що проходять в Москві та вища українська ліга в Києві. Тут грають найкращі, найсмішніші. Інші команди, залежно від їхнього рейтингу, розподіляються по менш престижним міжрегіональним лігам. Навіщо така, на перший погляд, заплутана ієрархія? Тому що з кожним роком команд-учасниць на сочинському фестивалі стає все більше, і всі вони виборюють право смішити глядачів по телебаченню у вищих лігах. Для порівняння: вперше у “КіВіНі” в 1989 році брало участь 12 команд, в минулому – 385, а зараз – 484! (столицю України в Сочі цього року представляли 4 команди КВК). Цікавим є також той факт, що рекордна кількість учасників сочинського фестивалю цього року (понад 8000 чоловік) майже вчетверо більша, ніж олімпійців, які візьмуть участь у ХХ Зимових Олімпійських іграх у Турині.

Для того, щоб з’ясувати, хто в яких лігах буде грати цього року, журі-редакторам знадобилося два тижні, а команди мали лише 4,5 хвилини для виступу. Гала-концерт пройшов за участю 39 команд з різних міст СНД.

Сочі зустріло киян похмурою погодою. Було прохолодно. За останні кілька років капеішники вперше в цьому місті відчули мороз і побачили на пальмах сніг. Поселилися вони в “найКВКшнішому” готелі світу “Перлина”, бо саме тут розміщується більшість учасників конкурсу. Хлопці жартують, що в КВК діють свої правила “хорошого тону”: в “Перлину” селяться найкращі команди, які в попередньому сезоні заслужили це право своєю грою, а хто не потрапив сюди – живе в інших готелях.

Зрозуміло, що перший день промайнув швидко: поки поселилися, потім шукали й знаходили друзів на 15-ти поверхах “Перлини”… З 14 січня почалися репетиції. “Політех” виступав на третій день (16 числа). Збірна привезла до Сочі цікаву програму, й журі оцінило її відповідно: капеішникам присудили підвищений рейтинг і, найголовніше, право участі у вищій українській лізі. В масштабах КВК це дійсно великий успіх!

Як зізналися “політехівці”, атмосфера на сочинському фестивалі КВК і в “Перлині” зокрема просто фантастична! Море друзів, море нових знайомств, море вражень і вид на море з вікна затишного номеру. Веселі й кмітливі – народ особливий, відпочивають вони бурхливо й весело, великими компаніями. Ця гра об’єднує людей з почуттям гумору з різних міст різних держав. КВК для більшості з них – стиль життя. Є в цій грі й свої терміни: наприклад, “бомба” – дуже-дуже смішний жарт; “трійник” – фінал, в якому беруть участь 3 команди; “м’ясорубка” – ігри, в яких беруть участь 5 команд, а проходять лише 2 і т.д. На фестивалі проводилися навіть семінари, де всі бажаючі могли ставити питання досвідченим гравцям про все, що стосується КВК.

Два тижні минули, їхати “Політеху”з відносно теплого Сочі не хотілося, але Київ і КПІ вже чекав на своїх веселих героїв. Зараз збірна ще “досвятковує” свій успіх і приймає поздоровлення, але не за горами вже й чвертьфіналу вищої української ліги, тому підготовка буде серйозною (хоча це слово й важко пов’язати з КВК). Після проведення трьох чвертьфінальних ігор половина команд “вилетить”, а до півфіналістів вищої української ліги приєднаються такі гранди КВК, як “Уральские пельмени”, “Уездный город”, “ЧП-Минск”, “Парма” та “Горная Одесса”. Цей сезон для КВК – ювілейний, 45-ий, і обіцяє бути дуже насиченим і цікавим. Збірна КВК НТУУ “КПІ” “Політех” запрошує всіх підтримати команду у чвертьфіналі вищої української ліги КВК в МЦКМ “Жовтневий” в середині березня.

Найближчим часом капеішники зможуть побачити виступ улюбленої збірної КВК в ЦКМ НТУУ “КПІ”. Рідний університет “Політех” разом зі своїми друзями – збірною Чернівців порадує й привітає з днем святого Валентина своїм концертом 14 лютого. Він відбудеться за підтримки депутата Київради Д.Андрієвського та ЦКМ НТУУ “КПІ”.

Ми вітаємо “Політех” з виходом до чвертьфіналу вищої української ліги КВК, бажаємо їм подальших успіхів у цій веселій справі й будемо за них вболівати!