Наприкінці року прийнято підводити підсумки та планувати майбутнє. Редакція “КП” звернулася до своїх читачів із запитаннями: “Чим запам’ятався рік 2005?” та “Що очікуєте від 2006-го?” Ось що нам розповіли.
В.І.Тимофєєв, заступник першого проректора НТУУ “КПІ”: Навесні Україна офіційно приєдналася до Болонського процесу (наш університет був ініціатором цього процесу), тобто вітчизняна освіта отримала можливість інтегруватися в європейський освітній простір. Під егідою Міносвіти за активної участі НТУУ “КПІ” вже створено новий перелік програм підготовки бакалаврів та магістрів, що фактично означає перехід на двоступеневу вищу освіту.
Наступного року слід зробити все необхідне, щоб НТУУ “КПІ” стояв на найвищому щаблі в рейтингу ВНЗ України, отримав гідне міжнародне визнання та став провідним університетом Європи.
В.М.Волинець, заступник директора НТБ: Вперше за останній десяток років вдалося організувати професійне навчання наших співробітників без відриву від виробництва. А ще бібліотечна громадськість об’єдналася під егідою Української бібліотечної асоціації для вирішення правових питань тендеру, обліку фондів, державних закупівель. Було подано звернення до відповідних міністерств та організовано всеукраїнський форум через мережу Інтернет.
Мріємо, щоб у 2006 році за допомогою програми Aleph забезпечити читачам віддалений доступ до бібліотечного каталогу та свого читацького формуляра. На основі Aleph буде продовжено створення електронної бібліотеки.
Бажаю всім колегам щастя і здоров’я у новому році та злагоди в сім’ях.
Т.В.Литвинова, заступник директора ФТІ: Цього року акредитували спеціальність “Захист інформації в комп’ютерних системах і мережах” та підготували комплект документів для акредитації ще одної – “Захист інформації з обмеженим доступом та автоматизація її обробки”. Успішно пройшли моніторинг якості освіти.
На черзі – оптимізація навчальних планів та інформатизація навчального процесу відповідно до Болонських домовленостей.
В.А.Руденко, директор ЦКМ: У цьому році наші самодіяльні колективи – народна капела бандуристів (керівник – заслужений працівник культури України Валентина Шевченко), народний естрадний театр аматорів “ЕТА” (керівник заслужений працівник культури України Віталій Іващенко), народний ансамбль народного танцю “Політехнік” (керівник Марія Міцек), народна хорова капела (керівник – Руслан Бондар) підтвердили своє звання “народний”, а ансамблю бального танцю “Стиль” (керівники – Петро та Ірина Олефіренки) це звання присвоєно вперше. Щиро вітаю аматорів та зичу їм подальших успіхів.
Наступного року плануємо, крім календарних свят, улюблених політехніками конкурсів “Містер”, “Міс”, днів факультетів тощо, влаштувати грандіозний міжнародний фестиваль за участю іноземних студентів, де можна буде побачити фольклорні виступи, помилуватися національними костюмами, придбати сувеніри та пригоститися екзотичними стравами. Сподіваюся, вдасться. Хоча останнім часом фінансування не встигає за зростанням цін.
О.В. Савич, начальник організаційного відділу департаменту науки та інноватики: У 2005 році наш відділ активно впроваджував електронний документообіг; ми налагодили двосторонній електронний зв’язок з практично усіма підрозділами наукового напрямку.
Розробка та оформлення презентацій, організаційне і технічне забезпечення наукових нарад, зборів – теж робота нашого відділу. В 2005 р. було організовано 3 засідання Президії ради проректорів з наукової роботи України, налагоджено постійний двосторонній зв’язок з її членами – представниками усіх регіонів України. Лише протягом листопада-грудня було розроблено і продемонстровано презентації на нарадах з високими гостями КПІ та звіт на Колегії МОН України. Для звіту на Колегії проаналізовано діяльність політехнічних ВНЗ України за основними показниками наукової діяльності по критеріях дослідницьких університетів. Рішенням колегії було ознайомити з досвідом нашого університету ВНЗ України; зараз готуються матеріали до публікації.
Сподіваюся, що в наступному році будуть вирішені нагальні проблеми законодавчої бази наукової та інноваційної діяльності, що сприятиме активізації наукової роботи у ВНЗ, перспектива створення на базі КПІ дослідницького університету перетвориться на реальність, нарешті урядовці звернуть свою увагу на університетську науку, бо це майбутнє країни.
Віталій Гавриш, шестикурсник ФІОТ: Найяскравішим було святкування 60-річчя кафедри автоматики та управління в технічних системах, де я навчаюся. Було весело і цікаво. Приємно згадувати роботу на кафедрі під керівництвом О.І.Ролика з постановки лабораторних робіт та технічного забезпечення курсів програмування.
Наступного літа закінчую ма¬гістратуру. Сподіваюсь, проблем із працевлаштуванням не буде, бо вже тепер маю робоче місце у видавництві “Телеграф мегезин Україна”, де займаюсь технічним забезпеченням та адмініструванням комп’ютерних мереж. А ще здобуваю другу освіту в КНЕУ. У майбутнє дивлюсь з оптимізмом.
І.О. Мікульонок, заступник проректора, начальник відділу навчально-виховної роботи: Нарешті відділ навчально-виховної роботи отримав достойні умови праці, у тому числі кожний співробітник – окремий письмовий стіл. Крім того, почав “працювати” наказ №1-30, відповідно до якого підрозділи університету отримали більшу самостійність, до якої тривалий час прагнули і до якої, як з’ясувалось, не всі виявились готові. Сподіваюсь, що в новому році цей наказ запрацює повною силою, особливо з урахуванням переходу на кредитно-модульну систему. А всім студентам бажаю отримувати задоволення від навчання, а також кинути звичку (особливо дівчатам) користуватися ненормативною лексикою, оскільки це їх абсолютно не прикрашає. (Це все стосується лише робочих моментів, особисті же враження від року, що минає, і сподівання від року, що настає, я залишу при собі.)
В.М.Яворовський, декан спільного українсько-німецького машинобудівного факультету: У березні отримали фінансування від служби академічних обмінів ДААД для мовного стажування студентів ІІ курсу нашого факультету згідно з яким 10 студентів вдосконалювали знання мови в Лінгвістичному центрі Магдебурзького університету ім. Отто фон Геріке. За цим же проектом 3 викладачі готували спеціальні курси дисциплін у тому ж центрі для подальшого викладання їх німецькою мовою на ІІІ-ІV курсах Спільного факультету. Також два аспіранти вели наукову роботу на відповідних кафедрах Магдебурзького університету, закінчуючи свої кандидатські дисертації і готуючись до читання лекцій.
У 2006 році сподіваємось завершити підготовчу стадію роботи над науковим проектом між кафедрою інструментального виробництва НТУУ “КПІ” та інститутом IFQ Магдебурзького університету і продовжити зміцнення контактів науковців і викладачів ММІ й машинобудівного факультету Магдебурзького університету.
В.І. Лиховодов, головний архітектор НТУУ “КПІ”: Для мене однією з найголовніших подій 2005 року є завершення першої черги робіт з реконструкції парку КПІ.
Понад 30 років парк не оновлювався. За цей час заріс, перетворився по суті на лісозахисну смугу. Люди до цього звикли і не уявляли, що може бути якось інакше. Зараз, коли розчищено насадження, оновлено алеї, встановлено світильники, лавки, думаю, всі починають розуміти, яким має стати парк – місцем для культурного відпочинку.
У наступному році заплановано завершити реконструкцію парку. У зв’язку з цим хочу звернути увагу на наступне. При всіх своїх позитивних якостях, парк має і недолік – він ніби закриває територію КПІ від траси, де нічим наявність КПІ не позначена. Тому важливо під час виконання робіт другої черги реконструкції належним чином оформити зі сторони проспекту Перемоги чотири входи до парку пам’ятниками-стелами з символами КПІ. Ці знаки мають не тільки позначати КПІ, а й підкреслити, що парк – це частина території КПІ. Парк має бути не просто зоною очистки повітря, а окрасою району.
Друзі-політехніки! Бажаю всім щастя у новому році, успіхів, радості та доброго настрою! Хай щастить!
Михайло Безуглий, голова Студентської ради НТУУ “КПІ”: Якщо говорити про особисті пам’ятні події в моєму житті – то це, звичайно, народження доньки. А в громадському житті університету, мені здається, головної визначної події все ж таки не відбулося, проте цікавих заходів та проектів студенти організували й провели чимало. Окрім численних факультетських свят, на кшталт вечірок, днів факультетів, конференцій, спортивних змагань, якісно вирізнялися загальноуніверситетські проекти. Приміром, цьогорічний “Містер КПІ” порадував новими ідеями та творчими рішеннями, що не залишили байдужими глядачів та учасників. Пам’ятною для багатьох студентів і викладачів стала виставка “Майдан і КПІ”: помаранчева сторінка історії на фото, як би до неї не ставилися тепер, безперечно є знаковою у житті кожного з нас.
Новий рік – це завжди сподівання на нові звершення, на покращення своєї діяльності. Хотілося б, аби новий рік приніс впевненість у завтрашньому дні. Сподіваюсь, що старі студентські проблеми будуть розв’язані, а нові не з’являться. Сподіваюсь, що новий гуртожиток побудують уже наступного року, в КПІ з’явиться свій День народження, відродиться університетське радіо, один із науковців КПІ здобуде Нобелівську премію.