Під такою назвою у жовтні 2005 року в КНР проходила виставка наукових розробок українських учених. Виставка була організована МОН України, Київським центром науково-технічної інформації та Міністерством науки і техніки Китаю у двох провінціях КНР – Цзянсу та Чжензян. Місцями проведення виставки були визначені міста Усі (провінція Цзянсу) та Цзясін (провінція Чжензян). Це вже третя виставка на території Китайської Народної Республіки, організатором якої виступає Міністерство освіти і науки України з української сторони, та Міністерство науки і технологій КНР і Народний уряд провінцій, де відбувалися ці виставкові заходи.
Виставка носила багатогалузевий характер. Основне місце у виставці займали технології з таких напрямків: нові речовини та матеріали; напівпровідникова технологія та оптоелектроніка; біотехнології та медицина; ресурсозберігаючі технології; охорона навколишнього середовища; інформаційні технології; машинобудування та приладобудування.
На виставках серед більш ніж 470 наукових розробок і пропозицій українських учених із 34 вищих навчальних закладів, 12 наукових установ Національної академії наук України, 6 наукових організацій та установ, підпорядкованих Міністерству промислової політики України, Української аграрної академії наук та Міністерства охорони здоров'я України були представлені й розробки науковців Київської політехніки.
НТУУ “КПІ” представляв 15 наукових розробок у різних галузях промисловості: металургії, телекомунікаціях, електроніці, нафтодобувній і хімічній промисловостях, ресурсозбереженні та екології, біотехнології та охороні здоров'я. Розробки представлялися на ламінованих планшетах, кольорових проспектах, виставлялися у вигляді зразків продукції та приладів. Серед розробок були: технологія виготовлення катодів з гексаборидів
лантану для електронно-вакуумних і газорозрядних пристроїв (ІФФ, керівник П.І.Лобода); сучасна цифрова
система передачі даних на основі мікрохвильових технологій (ІТС,
В.А.Севастьянов); обладнання для телеметрії свердловин при добуванні нафти (КБ “Шторм”, І.Я.Науменко); сенсори та аналізатори концентрації аміаку (ХТФ, В.П.Чвирук); суперконденсатори (ХТФ, Ю.А.Малєтін); технології одержання товарів широкого вжитку з відходів рослинної сировини та вогнестійких будівельних плит (ІЦ “Перспектива” та ІХФ, В.А.Барбаш); камери спалювання (ТЕФ, М.З.Абдулін); органо-мінеральні добрива (ІХФ, Я.М.Корнієнко); ліки для боротьби з онкологічними захворюваннями та хворобами крові (ФБТ, Л.М.Шинкаренко); портативний апарат для лазерного опромінювання (НДІ “АПРОДОС”, В.Г.Сліпченко).
Відбулась бесіда членів делегації з Генеральним консулом України в КНР В.І.Танасійчуком, під час якої, зокрема, було обговорено створення на базі НТУУ “КПІ” першого в Україні Технополісу “Київська політехніка”, а також проведення спільних заходів для розширення контактів між НТУУ “КПІ” та КНР з питань підбору абітурієнтів китайських громадян для навчання в НТУУ “КПІ”, проведення спільних наукових конференцій, обмінів між викладачами та студентами.
Члени делегації відвідали екологічне місто Ісінг (Yixing), де в рамках семінару було прочитано лекцію про екологічні способи одержання волокнистих напівфабрикатів із недеревної рослинної сировини, пресованих матеріалів, костроплит, паливних брикетів, вогнестійких будівельних плит та папероподібних матеріалів. Також вони ознайомилися з деякими екологічно чистими технологіями виробництва керамічних виробів та електроніки.
Під час роботи виставок між НТУУ “КПІ” та китайськими партнерами було підписано 11 протоколів про наміри щодо подальшої співпраці, наукового співробітництва, передачі українських технологій, обміну інформацією та навчання китайських студентів в українських ВНЗ. Більшість із них (7) укладено в м. Цзясін (провінція Чжецзян). Проведено ділові зустрічі з понад 20 представниками китайських компаній, малих та приватних підприємств, університетів.
Сподіваємося, що листування по е-mail та наступні ділові зустрічі сприятимуть укладанню договорів про передачу технологій і технічної інформації або створенню спільних виробництв за розробками українських учених.
Науково-технічне співробітництво українських та китайських учених відповідає потребам наших народів, сприяє розвитку економік наших країн, а подальша співпраця дозволить реалізовувати розробки науковців Київської політехніки на китайському ринку.