Уже минуло більш ніж півроку від часу останньої конференції студентів та аспірантів НТУУ “КПІ”, після якої студентське самоврядування очолив Михайло Безуглий. Напередодні Міжнародного дня студента наш кореспондент поцікавилась у Михайла, що за цей час змінилося у студентському середовищі.
– Цікаво, як змінилася робота Студентської ради НТУУ “КПІ” за останній час?
– Відповідь я хотів би умовно розділити на дві частини. Перша – це складова, яка стосується роботи студентських рад факультетів. Основним моментом тут вважаю велику плинність студентських кадрів, що, з одного боку, не дає змоги налагодити діяльність організацій, а, з іншого, є значним стимулом досягнення швидкого позитивного результату у здійсненні як поточних справ, так і реалізації нових цікавих проектів. Причому і перше, і друге спонукає до більш активної діяльності як керівництво студентських рад факультетів, так і звичайних студентів.
Що ж стосується змін у роботі Студент` ської ради КПІ, то, як мені здається, якість її роботи зросла, про що, насамперед, свідчить налагодження ефективного зворотного зв'язку зі студентами. Численні проекти та ідеї, які вдалося втілити за минулі сім місяців, дають змогу з оптимізмом братися за нові справи.
– У своїй відповіді Ви торкнулися заходів, які провела Студентська рада, а чи не могли б Ви розповісти про найголовніші з них конкретніше.
– До головних я б відніс ті, які дозволяють всебічно інформувати студентів університету з хвилюючих їх питань. Це здійснюється завдяки виданню газети органів студентського самоврядування “ГОСС” та поновленню роботи сайту Студентської ради КПІ. Довгий час налагодження роботи саме цього напрямку було однією з цілей СР, і я задоволений, що реалізувати це вдалося саме моїй команді.
А щодо культурно-спортивних заходів, то зазначу проведені спільно зі студентською радою студмістечка та профкомом студентів перший університетський конкурс “Богатир КПІ”, видозмінені змагання КПІ з міні-футболу, які в цьому році набули кубкового статусу, вперше започаткований СР та профкомом студентів в університеті фотофестиваль, присвячений якраз Міжнародному дню студента. Ще один проект, який оголосила СР, – це конкурс на пам'ятник студенту. Він триватиме до кінця семестру, і всі бажаючі зможуть запропонувати своє бачення такого пам'ятника, який, до речі, буде встановлено в центрі найбільш студентського місця КПІ – на “Поляні”.
Звичайно, неможливо не відзначити покращення матеріально-технічної сторони діяльності органів студентського самоврядування, за що велика подяка ректорату КПІ.
– Розкажіть, будь ласка, докладніше про Вашу команду.
– Взагалі хочу зазначити, що до своєї команди я відношу всіх студентів, метою яких є покращити й урізноманітнити студентське життя. А щодо безпосередніх організаторів, то хочу відмітити кропітку роботу Андрія Гаврушкевича (ММІ), Олексія Жученка (ІХФ), Сергія Гарбара (ФММ), Максима Тайокіна (ІПСА), Олексія Попова (ТЕФ) та Ані Михайленко (ІТС). Це, власне, і є кістяк, на який я, як голова СР КПІ, спираюсь у своїй діяльності. Задумів у цих людей стільки, що реалізувати їх не вистачить одного терміну студентської довіри.
– Є думки, що у організації, в якій немає внутрішньої боротьби, немає майбутнього.
– О, цього Студентській раді вистачає. Проте, я назвав би такі процеси конкуренцією. І мене радує, що за останні тижні вона починає набувати статусу конструктивної.
І ще додам, що такі ідеї посиляться ще й думками, так би мовити, зовні. Цьому сприятиме оголошений конкурс для всіх студентів та аспірантів КПІ на заміщення вакансії заступника голови Студентської ради КПІ. Тобто, кожен студент, навіть той, який не входить до складу будь-якої студентської організації університету, зможе запропонувати свої ідеї, свій потенціал і спрямувати їх на покращення життя студентства КПІ.
І на закінчення хочу привітати всіх студентів Київської політехніки з Міжнародним днем студента. Бажаю кожному реалізації запланованого та попутного вітру під час сесії.
Спілкувалась Л.Котова