У картинній галереї НТУУ “КПІ” відбулася зустріч студентів з композитором і піаністом із Франції Ігорем Пановим. На початку зустрічі композитор виконав на роялі другу частину своєї симфонії “В літо господнє. 1937”. Потім він розповів про свій творчий шлях, сучасну музику, познайомив присутніх із власною класичною й альтернативною музикою. Студентам було представлено аранжування творів французького композитора XVII ст. Гійома де Машо, який першим передбачив можливість самостійного існування світської музики. Звучала також оперна класика Россіні, Моцарта, Верді, Генделя, Бізе, аранжована у стилі рок.
Велику зацікавленість викликали музичні композиції Ігоря Панова “Гімн східній зорі”, “Балада” із компакт-диску “Метафори” та “Дорога світла” із “Venus Eyes” (“Очі Венери”).
Гість люб'язно відповів на запитання слухачів. Цікаво, що Ігор Панов – не тільки композитор і піаніст, але й видавець слов'янської музики у Франції, організатор фестивалів та конкурсів слов'янської музики в Європі для юних композиторів та виконавців.
Говорять студенти
Толомняк Тетяна (ХТФ):
Мистецтво музичної гармонії... Поєднання простору, часу і душі. Невже можливо створити таку гармонію? Засяяла нова зірка мистецтва – відкрито новий потік енергії. Це – прекрасний композитор Ігор Панов. Його музика закарбовується у свідомості, змушує замислитися над сенсом існування, яке неможливе без мистецтва, культури. Слухаючи цю музику, я відчула справжнє “дихання твору”.
Грубський Андрій (ХТФ):
Симфонія Ігоря Панова “Благовест” зачаровує і проходить крізь свідомість. Для мене дуже цікавим у цій музиці видалось виконання і поєднання різних стилів. Усе це дійсно торкається струн душі.
Голєтбіовський Антон (ХТФ):
Музика контрастна і незвична, адже на загальному фоні цікаво поєднуються різні музичні стилі. Твори Ігоря Панова спонукають слухача замислитись над тим... А над чим саме – вирішувати слухачеві. Ця музика спонукає до творчості.