На ФПМ розгорнуто широке співробітництво із закордонними ВНЗ. Приміром, починаючи з 2005 р. щорічно для студентів та аспірантів комп’ютерних спеціальностей тут проводиться семінар-тренінг, партнером якого є Університет прикладних наук Карінтії (Австрійська Республіка).
Тематика семінарів змінюється залежно від наукової спеціалізації запрошених гостей. Цього року семінар-тренінг ACSE’07 проводився за участю двох співробітників партнерського університету: професорів А. Пестера та Г. Паулюса.
Лекції професора Пестера були присвячені темі Web-орієнтованого математичного моделювання (Web-based math modeling), вони супроводжувались багатьма прикладами, зокрема студенти дізнались про новітній мікросервер, розміром вдвічі менший за звичайний мобільний телефон. Після лекцій кожен студент мав можливість закріпити отримані знання на практиці, створивши власну віртуальну лабораторію.
Професор Паулюс свої лекції присвятив геоінформаційним системам та їх застосуванню (Iintroduction to Geographic Information Systems). Як і в перший день, після теоретичного курсу учасникам було надано час для практичної роботи. Студенти ознайомились із сучасним програмним забезпеченням Geomedia Professional, яке було встановлено на кожний комп’ютер, та засвоїли практичні навички роботи з цією програмою. На закінчення практичного заняття професор Паулюс зробив студентам приємний подарунок: вручив комплект ліцензійного програмного забезпечення.
На семінарі були присутні не тільки студенти та аспіранти ФПМ, а й представники інших факультетів НТУУ «КПІ», в тому числі ІПСА, ФІОТ, ХТФ та ін. Загалом семінар відвідали 36 студентів та аспірантів нашого університету. Семінар проводився в лабораторії кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем ФПМ, яка обладнана сучасною комп’ютерною технікою. Отже, студенти та зарубіжні гості були забезпечені всім необхідним для плідної роботи.
На третій, заключний, день семінару учасникам було запропоновано тест на засвоєння матеріалу лекцій. Студенти, які його успішно склали, отримали сертифікат міжнародного зразка від австрійського навчального закладу.
Семінар ACSE’07 сприяв не тільки підвищенню рівня знань у галузі комп’ютерної та програмної інженерії, а також покращенню знань англійської мови, адже всі лекції та практичні заняття проводилися саме англійською. Семінар-тренінг мав наукову спрямованість, що, безперечно, позитивно вплине на розвиток студентської науки в цілому.