Рік тому 12 європейських університетів (серед них п'ять українських) об'єднали свої зусилля і на базі НТУУ “КПІ” створили (за підтримки ЮНЕСКО) міжнародне громадське об'єднання Центрально-східно-європейський віртуальний університет – CEEVU. Його віце-президентом було обрано доц. І.Г.Малюкову, директора Інституту інформаційних технологій в освіті. Вона розповідає про поточну діяльність віртуального університету.
– Інно Геннадіївно, нагадайте, будь ласка, з якою метою створено цей навчальний заклад?
– Наш університет покликаний інтегрувати зусилля центрів е-навчання, науково-технологічних та інженерних університетів Центральної та Східної Європи, що спрямовані на підготовку фахівців нової формації, спроможних прискорити економічний та соціальний розвиток своїх країн шляхом використання новітніх досягнень у сфері фундаментальних, науково-природничих, інженерно-технічних наук та інформаційно-комунікаційних технологій.
– Що було зроблено за рік, що минув?
– Триває перший етап реалізації проекту віртуального університету – створення інфраструктури CEEVU та проведення пілотної навчальної програми. По-перше, розроблено концепцію інформаційно-технологічної структури віртуального університету, концепцію віртуального підготовчого підрозділу університету (для іноземних студентів). Також розроблено програму партнерства університетів, компаній, громадських організацій з міжнародним громадським об'єднанням – віртуальним університетом CEEVU, створено положення про членство і партнерство та відповідні зразки документів.
Бажаючі можуть ознайомитися з нашим сайтом www.ceevu.org і там знайти відповіді на запитання, що їх цікавлять.
– Очевидно, у CEEVU вже з'явилися надійні партнери?
– Готується угода про партнерство з компанією “Hewlett Packard”. Вони зробили свій вагомий внесок у розвиток віртуального університету – подарували обладнання для комп'ютерного класу. Після щойно завершеного ремонту в першому корпусі НТУУ “КПІ” маємо гарні облаштовані приміщення, зокрема, й спеціалізований комп'ютерний клас.
У рамках спільних угод з Талліннським технологічним та Стокгольмським технічним університетами розробляється концепція інформаційного управління віртуальним університетом.
– Можливо, маєте побажання чи звернення до політехніків?
– Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у розробленні навчальних курсів (спеціалізованих та загальноосвітніх) англійською мовою для студентів (нинішніх і майбутніх) Центрально-східно-європейського віртуального університету.
– Чи маєте вже готові навчальні курси?
– Так, на нашому сайті викладено два навчальних курси (англійською): з технологічного передбачення (створено спільно з ЮНІДО) та української мови (для англомовного населення). Вони доступні (безкоштовно) для студентів вищих навчальних закладів – учасників проекту CEEVU.