Відчуття справжнього літа у студента приходить лише після появи останнього автографа викладача в заліковці на останньому екзамені літньої сесії. І якщо після неї студент “без хвоста” та інших неприємних післяекзаменаційних атавізмів, то хочеться обійняти світ і розповісти абсолютно всім про свою радість – неповторну радість здачі сесії! Тепер, коли ти вільний (звичайно, якщо студент не переобтяжений роботою), можна спокійненько розпочати відпочинок...
Справжнє літо для багатьох не мислиться без моря, теплого, солоного і такого довгоочікуваного! Але куди поїхати? Турція? Єгипет? Чи може Маямі? Усі ці екзотичні курорти ще почекають студентів КПІ, а зараз пора підтвердити звання справжнього капеішника – побувати в “Маяку”. Що це таке, думаю, хоча б краєчком вуха кожен студент Політеху чув.
Завбачливий студент ще перед початком сесії має поклопотатися про отримання путівки на своєму факультеті. До речі, цього літа потрапити у списки “маяківців” було дуже непросто. Особливою популярністю користувалися останні 2 зміни: з 8 по 17 і з 18 по 27 серпня. І це не дивно, адже Херсонська область у серпні – справжній “кавуновий рай”, та й літо здається довшим, якщо приїжджаєш з моря ближче до Дня знань. Але це вже моя суб'єктивна думка.
Валіза в багажнику, я на верхній полиці у вагоні потягу “Київ-Херсон”, а подумки вже хлюпаюсь у морській водичці. Прекрасне і романтичне передчуття морської ідилії... Але раптом, ніби голкою щось вкололо десь... Путівка... Дома... В шухляді столу... Завжди щось забудеш, але цього разу я перевершила саму себе і забула “перепустку” в такий довгоочікуваний відпочинок. Та світ не без добрих людей: працівники “Маяка” повірили “зайцю” і дозволили принести путівку через кілька днів (рекомендованим листом документ примандрував нарешті до горе-відпочивальниці). Тому заповідь “курортника, який ще вдома” номер 1: перше, що кладеться з речей до сумки – путівка!
Нарешті можна відволіктися від усіх проблем! Тільки море, сонце, друзі й літо! Можна кататися на “бананах” і “таблетках”, спускатися з вітерцем з водяних гірок і тарзанок, ніжитися на сонечку, хлюпатися в морі – скільки забажаєш! Дуже порадувала наявність чистенького пісочку на пляжі. У минулому році, щоб дійти до глибини, потрібно було щоразу ризикувати, аби не зламати щось чи просто не впасти, бо під ногами не дуже приємно ковзалась глина.
Похід на острів через лиман цього року був уже не такий екстремальний – пливти з речами в одній руці через невелику протоку не довелося, бо стало досить мілко. Але тепер там багато людей, і від “дикого пляжу” залишилась тільки назва.
На території “Маяка” перед їдальнею з'явилися нові “жителі”: олень, веприк і орел, хоч і несправжні, але вже улюблені об'єкти для фотографування.
Будиночки... Скільки про них уже писалося і ще буде написано. А “творче” студентство з року в рік натхненно продовжує прикрашати стіни своїми коментарями та ілюстраціями на тему життя, ближніх чи просто про просто так. Та в цих “оселях” студенти проводять мало часу: трішки поспати вночі та “сієста” на кілька годин, якщо спекотно, вдень. Розклад дня приблизно такий: сніданок-море-похід на базар за баштановими культурами, персиками, виноградом та іншою смакотою-обід-перепочинок-море-душ-вечеря. Можливі корективи. Скажімо, замість сніданку – сон літнього ранку. Про передостанній пункт “розкладу” вже чимало писалося в університетській пресі. Але від цього душ за останній рік теплішим не став і, як раніше, холодний душ – це щовечірній іспит на витривалість. Звичайні студенти в основній своїй масі далеко не моржі, і тому постає дилема: застудитися чи ходити брудним. Якщо ж тобі вдається бути чистеньким і при цьому не захворіти – вітаю, у тебе залізне здоров'я! Окремо потрібно розповісти про вечірні години... Вечірній збір біля будиночків. Компанії вирішують долю сьогоднішнього вечора: зустріти схід сонця на пляжі, піти на дискотеку, в бар, кіно на території комплексу, більярд і т. ін. чи залишитися вдома (останній варіант найчастіше затверджується під кінець відпочинку, коли грошей вже не так густо, як хотілося б). Дискотеки гостинно розкривають студентству свої музичні обійми – і ти вже в ритмі танцю. Найяскравішою вечіркою сезону стало “пінне шоу” в одному з місцевих клубів. Танцювати в піні, пірнаючи в ній під запальну музику! Чом би й ні? А фото на згадку з друзями – і хороший настрій гарантовано! Після “диско-купання” обов'язково потрібно відвідати нічне узбережжя (добре, якщо вночі тепло). Море так казково світиться! Після нічного купання відчуваєш себе просто чудово, щоправда хочеться якнайшвидше дістатися ліжка... Гарячий чай для профілактики і сон, літній, морський, кольоровий...
10 днів пролітають дуже швидко, особливо якщо гарна погода і весела компанія. Завжди трішки сумно прощатися з морем. Монетка полетіла у хвилі і щезла з очей – до наступного року, море!
Підсумовуючи відпочинок у “Маяку”, я сформулювала кілька правил для справжнього “маяковця”. Він повинен: накупатися в морі (спробувати також і вночі), з'їсти мінімум одного херсонського кавуна, сходити на острів, зустріти схід і захід сонця біля моря, схуднути на дискотеках, звикнути до вечірнього душу і комарів, взяти участь у конкурсах і святкових заходах (“Міс” або “Містер-Маяк”, День Нептуна тощо) і, звичайно, привезти додому сувеніри, шоколадну засмагу і хороший настрій на весь навчальний рік!