Останнє в 2004/2005 навч. році засідання Вченої ради відбулося 29 червня під головуванням ректора університету академіка НАН України М.З.Згуровського.
На початку засідання ректор виконав приємну місію – вручив атестати професорів і поздоровив з цією подією О.М.Дугана, М.П.Макаренка, С.М.Волошко, А.О.Ліпатова, Л.Є.Довгань, В.В.Літвіха.
Першим питанням порядку денного було заслухано доповідь першого проректора Ю.І.Якименка про хід підготовки до нового навчального року. Організація навчання в новому навчальному році, як підкреслив доповідач, буде враховувати вимоги Болонського процесу, до якого нещодавно приєдналася наша держава.
Це питання за виступом Ю.І.Якименка було також обговорено на засіданні адміністративної ради, яке відбулося 24 червня. У своєму виступі Ю.І.Якименко наголосив на конкретних вимогах щодо виконання відповідного наказу МОН України, який було нещодавно видано і який визначає НТУУ “КПІ” як пілотний вищий навчальний заклад з реалізації вимог і принципів Болонського процесу.
У своїй доповіді на Вченій раді Ю.І.Якименко підкреслив також, що участь у Болонському процесі стимулюватиме підвищення якості навчання, яка, у свою чергу, пов'язана із якістю контингенту абітурієнтів, формуванням якісного викладацького складу, рівнем організації навчально-методичного забезпечення тощо. Вирішення цих та інших питань за розробленою програмою відбуватиметься на всіх рівнях підрозділів університету.
При обговоренні, як було зазначено у виступі М.З.Згуровського, реорганізація вищої технічної освіти на даному етапі викликає необхідність зробити суттєві кроки як в організаційному аспекті, так і в психологічному плані, а критерієм позитивних зрушень буде якість підготовки наших випускників. Тобто, за словами ректора, потрібна зміна підходу до навчання. Цьому сприятиме зниження навантаження викладачів, перегляд існуючих навчальних планів та дисциплін, які повинні за своїм змістом бути концептуальними, розроблення для студентів комплексних завдань тощо. Упровадження нових підходів до організації навчального процесу повинно відбуватися, як зауважив ректор, без втрати наших багатих традицій, методів, наукових підходів до навчання. Серед необхідних до виконання завдань – оцінювання роботи студента протягом семестру, створення умов для партнерського діалогу між студентом та викладачем, вирішення питань побуту, соціально-економічних проблем тощо.
Надалі було заслухано та прийнято до відома інформацію проректора М.В.Печеника про підготовку матеріально-технічної бази університету до нового навчального року. За поданням начальника навчально-методичного управління В.І.Шеховцова затверджено “Положення про обрання та прийняття на роботу науково-педагогічних працівників НТУУ “КПІ”, обговорено та погоджено питання створення кафедри лікувально-діагностичних комплексів міжуніверситетського медико-інженерного факультету.
Для обрання на посади завідувачів кафедр шляхом таємного голосування було рекомендовано кандидатури професорів О.І.Рибіна (кафедра радіоприймання та оброблення сигналів) та В.А.Свідерського (кафедра хімічної технології композиційних матеріалів).
На засіданні адміністративної ради, окрім вищезазначеного, було проаналізовано хід подання заяв
абітурієнтів. Наприкінці засідання адміністративної ради ректор університету М.З.Згуровський зачитав листа від Президента України В.А.Ющенка до ректорів вищих навчальних закладів з пропозицією забезпечити прозорість і справедливість прийому 2005 року, а також листа від міністра освіти і науки України С.М.Ніколаєнка до голови Київради О.О.Омельченка з цього ж приводу та з проханням направити депутатів Київради до столичних вузів у період прийому на 1-і курси.