Третій рік повномасштабного вторгнення значно змінює роботу університету і Профкому студентів загалом. Але не можна постійно списувати відсутність зростання на війну, потрібно розвиватися і йти вперед. Цьогоріч у звіті, крім тих речей, які робляться постійно, ми виокремимо все те нове, що вдалося зробити, покращити, удосконалити.
Основні напрями діяльності:
- соціальний захист;
- житлово-побутова робота;
- якість освіти;
- інформаційна робота;
- культурно-спортивна робота;
- гуманітарний штаб Профкому студентів;
- зовнішні зв`язки.
Соціальний захист – пріоритетний напрям роботи. Студентам, які мають важке матеріальне становище, видається грошова допомога. Від початку вторгнення пріоритет – це допомога студентам-військовим. Але й інші проблеми нікуди не поділися і потребують фінансової підтримки. Зокрема, необхідність вирішення проблем ВПО, чиї будинки постраждали від обстрілів, або тих політехніків, які потребують вартісного лікування.
У співпраці з фондом FoodBank Ukraine вдається отримувати продукти, які ми роздавали і продовжуємо роздавати студентам пільгових категорій.
Профком студентів постійно бере участь у роботі всіх комісій, де вирішуються студентські питання. Особлива увага – акредитації освітніх програм, розробці нової нормативно-правової бази.
Також знову актуалізується боротьба за збереження законодавчих гарантій: ми готували і готуємо звернення щодо особливостей впровадження БЗВП, все ще не вирішене питання щодо Єдиних квитків для студентів-сиріт.
НОВЕ: Після атак на енергетичну інфраструктуру в Профкомі студентів було відкрито пункт зарядки гаджетів і користування інтернетом, який заживлювався без використання генератора. Там одночасно працювали до 60 людей, під час сесії робота тривала цілодобово – все це задля забезпечення нормального освітнього процесу.
За напрямом житлово-побутової роботи Профком студентів традиційно взаємодіє з адміністрацією студмістечка та завідувачами гуртожитків.
Отож представники Профкому постійно брали участь у роботі всіх комісій з правопорушень, допомагали студентам у виправленні їх проступків. Разом з тим, реорганізація відділу виховної роботи студмістечка створює нові виклики для мешканців, а також виникають нові приводи для захисту прав студентів. Приміром, Профком не погодив розірвання угоди з шістьма мешканцями студмістечка, натомість запропоновано інші стягнення.
Варто наголосити: гуртожиток – це не просто послуга розміщення для студентів, а ще й важливий фактор вибору університету для абітурієнтів.
НОВЕ: Ще важливішим фактором є наявність укриттів, тому активісти студентського Профкому регулярно долучаються до будівництва укриття в 11-му гуртожитку і готові продовжувати це робити. Це необхідно ще й тому, що без виходу максимальної кількості студентів хоча б на змішане навчання про розвиток не може бути і мови.
Також Профком студентів організовував і проводив спільно зі студмістечком культурні заходи, а після реорганізації відділу виховної роботи – і самостійно.
Також підтримуємо в прийнятному стані спортивні майданчики на території студмістечка, долучалися до відновлення спортзалу в 20-му гуртожитку.
Культурно-масова робота потрібна студентам навіть нині, в часи війни. Це не лише дозволяє їм відволіктися від негативу, відпочити, але й забезпечує можливість залучення коштів на благодійність.
Заходи, які торік проводилися вперше, цього року вже стали традиційними, а деякі й перетворилися на наш бренд. Отож кількість учасників Професту, Дня несамотніх та інших активностей зростає.
НОВЕ: Цього року ми відновили проведення тематичних вечірок: заходи збирають до 400 учасників, і під час кожного вдається залучити від 20 до 40 тисяч грн для допомоги військовим – на це спрямовується весь прибуток.
Спортивна робота теж розвивається. Проведено вже другу Спартакіаду КПІ, участь у якій взяли всі факультети. Також намагалися ресурсно підтримувати студентські збірні команди – придбанням і брендуванням форми.
НОВЕ: Особливе місце займають шахи: створено шаховий клуб, студентська збірна КПІ – знову здобула титул Чемпіона Києва і Чемпіона України. До речі, за 10 днів вона знов захищатиме свій титул. КПІ стає шаховим центром Києва, і не тільки його.
Інформаційна робота – це той напрям, у якому завжди потрібно активно працювати. Якщо ти не говориш про свою роботу, не розповідаєш про неї, не рекламуєш себе – вважай, що роботи не було. І це стосується всіх нас. Для комунікації ми використовуємо сайт Профкому студентів, групу у Фейсбук, канал в Телеграм, сторінки в Інстаграм і Тік-Ток. Інформресурси допомагають студентам дізнаватися про актуальні новини, отримати консультацію, залучити підтримку для військових.
Постійно відстежуються звернення через сайти, боти зворотного зв’язку та особисті повідомлення, тематика яких дуже різноманітна – від матеріальної підтримки до пошуку зниклих на Поляні першокурсників.
НОВЕ: для підвищення впізнаваності бренду було розроблено брендбук Профкому студентів, тепер всі публікації публікуються в єдиному стилі. Результат – збільшення охоплень, формування іміджу Профкому студентів.
Гуманітарний штаб – один з найважливіших напрямів роботи студентської профспілки тепер. Не збавляємо темпів і навіть зростаємо за певними напрямами. Про це свідчать результати роботи:
- Придбання обладнання для студентів та працівників, які залучені до СОУ. Станом на сьогодні придбано спорядження більше ніж на 1,4 мільйона грн. З них майже 170 тисяч грн – це профспілкові кошти. Дрони, прилади нічного бачення, ремонт тягачів – це те, що завдяки донатам отримували від нас військові. Також чимало запитів були закриті у співфінансуванні з Благодійним фондом підтримки ЗСУ "Київський політехнік", за що ми їм дуже вдячні.
- Гуманітарна підтримка цивільних. Постійні збори і передача гуманітарної допомоги, також у співпраці з фондом FoodBank Ukraine було зібрано майже 20 тонн продуктових наборів.
- Окопні свічки. За звітний період було виготовлено більше 6000 цих мініобігрівачів силами більше 100 КПІшників-волонтерів (і не лише КПІшників).
- Виготовлення подовжених антен вже стало поточною роботою. Сотням військових було безкоштовно передано більше 5000 "хвостів" майже на 3 млн грн.
- НОВЕ: ми допомагаємо у виготовленні виносних антен-"павуків", і саме по них було встановлено вже третій рекорд України: волонтери-КПІшники, від першокурсників до ректора, за добу виготовили 175 виносних антен і 503 хвости.
Напрям зовнішніх зв'язків успішно розвивається. Ми перейшли від просто підписання документів до реальної взаємодії.
НОВЕ: маємо три університети-партнери – ЛНУ, ТНПУ та ПДТУ. Це – обмін досвідом, важливі інсайди для нас. Організували спільний збір серед п'ятьох ЗВО "Ланцюг Єдності", під час якого вдалося залучити 90 тисяч грн на виготовлення антен до рацій, що в рази збільшує ефект допомоги.
Також ми співпрацюємо з фінською організацією TF, яка після візиту до Києва зібрала 1500 Євро на виготовлення окопних свічок. Це все дає змогу презентувати КПІ також на міжнародну аудиторію.
Дякуємо всім, хто платить профвнески.
Дякуємо всім, хто жертвує кошти.
Дякуємо всім, хто приходить робити свічки та антени
Дякуємо всім, хто приносить речі, іншу допомогу.
Дякуємо всім, хто допомагає інформаційно.
Дякуємо всім, хто цінує нашу роботу.
І дякуємо всім, хто воює – і дає нам змогу займатися поточними справами і думати про майбутнє!
Дякуємо всім університетським службам, особливо АТП, Державному політехнічному музею та нашій Бібліотеці. Також дякуємо нашим партнерам, зокрема Київській міській профспілці, спільно з якими ми маємо змогу ефективніше допомагати українським військовим.
Колективний договір у цілому виконаний, і, думаючи про наступний рік, бажаю всім нам сили, потужності, і бути разом. Тоді ми точно подолаємо всі виклики – і станемо кращими.
Дякую!