Шановні київські політехніки. За минулу добу (22-23 березня 2022 року) Україна продовжувала утримувати свої позиції по усій лінії оборони.

Зберігалася міжнародна підтримка України. Європейський Союз одноголосно проголосував за приєднання України до спільного мовного простору. Українська мова отримає якісно новий захист і в майбутньому стане мовою ЄС поряд з англійською, французькою та іншими.

Авторитетне міжнародне видання «Politico» назвало Президента Зеленського найвпливовішою людиною Європи. «Важливо, що регулярні відео в соціальних мережах та відеовиступи в парламентах багатьох країн допомогли змінити характер дебатів у європейських столицях, що призвело до таких змін у політиці їх урядів, які були немислими ще кілька місяців тому», – йдеться у виданні.

Було врятовано понад 7 тисяч мирних мешканців Маріуполя. З міста Бердянськ було евакуйовано понад 1,1 тисячі людей. До Запоріжжя дісталися майже 6 тисяч мешканців на власному транспорті. До Бердянська була завезена гуманітарна допомога у вигляді продуктів та медикаментів.

В околицях м. Києва точилися запеклі бої, в ході яких ЗСУ почали отримувати оперативну і тактичну перевагу. В Оболонському районі столиці унаслідок ворожого обстрілу, зайнялася вантажівка та дві будівлі. Людські жертви уточнюються.

Ректорат та Оперативний штаб університету сконцентрував свої зусилля на вирішенні наступних проблем:

1. Забезпечувалися належні умови перебування людей в укриттях КПІ, постачалися медикаменти, продукти харчування, вирішувалися інші побутові проблеми;

2. На період дії комендантської години було призупинено роботу центру харчування мешканців укритів та студентів волонтерів з числа тих, хто забезпечує життєдіяльність і безпеку в університеті. Для вищезазначених осіб було організовано і роздано добові пайки із наданої для Університету гуманітарної допомоги;

3. У гуртожитках минула доба пройшла без надзвичайних подій. Студенти під час повітряної тривоги перебували в укриттях, перепускний режим контролювався працівниками студмістечка і силами добровольців з числа мешканців, гуртожитки було забезпечено необхідними комунальними послугами;

4. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету, брали участь у спорудженні захисних споруд, надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

5. На території університету належним чином забезпечувався правопорядок. Працювали пости Національної поліції, Територіальної оборони Департаменту безпеки КПІ, три автопатрулі;

6. Оперативна група департаменту безпеки КПІ спільно з працівниками поліції здійснила обхід 1, 5, 8, 11, 12, 18, 19, 20, 21-го навчальних корпусів та Державного політехнічного музею, виконали повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

7. Під час комендантської години цілодобово, дистанційно здійснювали нагляд за роботою систем енерго-теплозабезпечення, оповіщення, зв’язку та інженерних мереж;

8. Працівники департаменту господарської роботи спільно з працівниками поліції організували привезення на робочі місця фахівців департаменту економіки і фінансів та відділу кадрів для нарахування стипендії студентам і зарплати співробітникам Університету;

9. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського" для забезпечення усім необхідним людей, які перебувають на території університету.

Для бажаючих підтримати Фонд наводимо його реквізити: https://send.monobank.ua/jar/74L9hT75Nn.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх близьких і друзів

М. Згуровський