Шановні київські політехніки. За минулу добу (15-16 березня 2022 року) Україна у запеклій боротьбі продовжувала утримувати свої позиції по усій лінії оборони.

Верховна рада України продовжила Воєнний стан в країні до 25 квітня.

За даними ООН станом на 15 березня 2022 року, кількість біженців з України досягла три мільйони осіб.

Продовжується планомірне знищення аеропортів в головних містах України. Вночі двома ракетними ударами було атаковано аеропорт у Дніпрі, завдавши йому масштабних руйнувань. Повністю виведена з ладу злітно-посадкова смуга. Пошкоджено термінал.

15 березня в Україні працювало 7 з 9 гуманітарних коридорів для евакуації людей. Усього було визволено з окупованих територій 28893 цивільних осіб переважно з Донецької, Сумської, Харківської областей. Нарешті з Маріуполя було евакуйовано понад 20 тисяч людей, які покинули небезпечну зону на власному автомобільному транспорті.

Запеклі бої проходили на підступах до м. Києва з Північно-Західного напряму. У Києві оголошена комендантська година на понад добу – з 20 години 15 березня до 7 ранку 17 березня.

На території університету минула доба пройшла без надзвичайних подій. Безпека життєдіяльність і стабільність університету зберігалася на належному рівні.

Оперативний штаб неперервно аналізував поточну ситуацію та сконцентрувався на вирішенні наступних невідкладних проблем:

1. Забезпечення належних умов перебування людей в укриттях КПІ, постачання медикаментами, продуктами харчування, вирішення інших побутових проблем;

2. Продовжував працювати централізований центр харчування, мешканців укриттів та студентів волонтерів організовано централізований пункт харчування для усіх, хто забезпечує життєдіяльність і безпеку в університеті;

3. За рахунок коштів "Фонду підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського" додатково до сформованого резерву закуплено 60 літрів бензину та 150 літрів дизельного пального;

4. У гуртожитках КПІ минула доба пройшла без надзвичайних подій. Студенти із Китаю вже вдруге надали мешканцям сімейних гуртожитків гуманітарну допомогу (продукти харчування, подарунки дітям). Студмістечко в повній мірі було забезпечено комунальними послугами;

5. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету, брали участь у спорудженні захисних споруд, надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі.

6. До територіальної оборони Університету активно долучилися співробітники військової кафедри, які почали нести варту спільно з черговими департаменту безпеки;

7. Працівники департаменту господарчької роботи заготовили та доставили дрова на блок-пости, які розташовані на території КПІ для зігріву представників територіальної оборони у нічний час.

8. За результатами співпраці департаменту безпеки КПІ з Національною поліцією, Нацгвардією, Територіальною обороною м. Києва забезпечувався правопорядк на території Університету. Працювали три автопатрулі, які під час комендантської години слідкували за правопорядком на території Університету;

9. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 2, 4, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 23, 24, 27, 35- го навчальних корпусів, виконала повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

10. На території університету та студмістечка повторно перевірено енерго-теплозабезпечення, системи оповіщення, зв’язку, інженерні мережі, роботу резервних ліній.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх близьких і друзів

М. Згуровський