28 квітня Україна, як і весь цивілізований світ, бере участь у відзначенні Всесвітнього дня охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці, у 2021 році девіз Всесвітнього дня охорони праці – "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР" (БЗР – безпека та здоров'я на роботі).

Одним із головних напрямів діяльності КПІ ім. Ігоря Сікорського є реалізація конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я.

Структурні підрозділи університету проводять успішну роботу у сфері охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Щиро бажаємо усім працівникам університету міцного здоров'я та успіхів у професіональній діяльності.

Адміністрація та профком КПІ ім. Ігоря Сікорського

Держпраці запрошує роботодавців відзначити День охорони праці разом!

28 квітня в Україні відзначається День охорони праці. Цей день встановлено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам'яті осіб, які загинули на виробництві.

Щороку Міжнародна організація праці акцентує увагу суспільства на різних викликах, які виникають у сфері охорони праці. У 2021 році заходи здійснюватимуться під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров'я на роботі".

Тож запрошуємо всіх виявити активність і взяти участь в обговоренні у трудових колективах проблемних питань щодо реалізації заходів, спрямованих на збереження життя та здоров'я працівників під час трудової діяльності, зміцнення систем охорони праці.

На шляху до створення гідних і  безпечних умов праці необхідно зосередитися на визначенні найкращих практик, які дозволяють:

  • вести господарську діяльність в умовах обмежень, встановлених з різних причин;
  • забезпечити дотримання трудових прав працівників, у тому числі на безпечні умови праці;
  • запобігти новим потенційним ризикам, що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення на території країни гострої респіраторної хвороби COVID-19, зокрема психосоціального ризику та ризику насильства. Зазначені ризики можуть впливати на працівника при встановленні дистанційної, надомної форм організації праці.

Своєю чергою Держпраці заявляє про готовність надавати допомогу при вирішенні актуальних питань у сферах праці та охорони праці, а також сприяти формуванню середовища, що дозволить підвищити обізнаність роботодавців щодо впровадження прогресивних практик у сфері охорони праці та інвестування в них коштів.

Інф. відділу охорони праці
за матеріалами  Управління  Держпраці

Дата події