18 грудня у рамках візиту делегації провінції Чжецзян (Китайська Народна Республіка) в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулося підписання угоди про співпрацю між холдингом «Sikorsky Challenge», проєктною командою одного зі стартап-проєктів - переможців конкурсу інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2019» та компанією «Golden Egg Science and Technology» (КНР) про створення спільного підприємства, а також меморандуму про наміри щодо виконання науково-дослідних робіт між Науковим парком «Київська політехніка» та цією ж компанією.

Делегацію провінції Чжецзян очолював заступник Генерального Секретаря її Народного уряду Фу Сіаофен, а до її складу входили президент Наглядового комітету ринку цієї провінції Фен Шуїхуа, заступник керівника Комітету талантів провінції Джан Сюмін, ректор Пекінського політехнічного університету (до 1 вересня 2019 року) Фен Чжанкен, заступник голови Комітету іноземних талантів провінції Джоу Дзінгтон, президент Чжецзянського інституту спеціального обладнання Чжун Хацзянь, начальник організаційного відділу районного комітету КПК району Сяошань Лу Чжімінь, генеральний директор компанії «Zhejiang Golden Egg Science and Technology» (головний офіс якої працює в адміністративному центрі провінції Чжецзян – місті Ханчжоу) Лі Люмін та інші.

Частина гостей вперше відвідувала КПІ, тому візит розпочався з ознайомлення гостей з університетом та Державним політехнічним музеєм при КПІ ім. Ігоря Сікорського. Після цього відбулася зустріч з керівництвом університету. Участь у ній взяли ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, директор Інституту післядипломної освіти Інна Малюкова, директор Інноваційного холдингу «Sikorsky Challenge» Олексій Струцинський, генеральний директор НП «Київська політехніка» Володимир Гнат, доцент Інституту прикладного системного аналізу Юрій Тимошенко та інші.

Учасники зустрічі обговорили співпрацю КПІ з науково-освітніми організаціями провінції та спільні проекти, які були реалізовані, або реалізуються нині в межах цієї співпраці. Розпочалася вона ще в 2002 році з підписання меморандуму про співробітництво з Чжецзянським університетом і вже має гарні напрацювання. Одним із найуспішніших проектів у її рамках є налагодження сталих ділових стосунків з компанією «Zhejiang Golden Egg Science and Technology» та створення з дочірнім підприємством цієї компанії ТОВ «Голден егз Технолоджі» спільного інкубаційного центру. Співпраця на базі цього центру реалізується на двох основних напрямах – освітньому та проєктному.

«Серед наших планів – розширення співпраці з вашою провінцією. Зокрема створення спільного з Чжецзянським університетом центру штучного інтелекту, виведення на ринки вашої та інших країн найуспішніших наших стартапів, створення багатьох інших технологій. І, звичайно, ми хотіли б збільшити обсяги підготовки фахівців у нашому університеті для провінції Чжецзян та усього Китаю, – сказав, вітаючи гостей, Михайло Згуровський. – А сьогодні ми з радістю підпишемо перші угоди, які дозволять нам спільно з компанією «Голден Ег» та інноваційним майданчиком вашої провінції вивести на ринки Китаю, та, сподіваємося, й інших країн, наш перший стартап. Тепер ми розуміємо, як це можна робити спільно, тож надалі сподіваємося значно розширити масштаби нашого співробітництва».

Отож після короткого обговорення планів подальшої співпраці учасники зустрічі взяли участь у церемонії підписання двох документів. Першим було підписано угоду між холдингом «Sikorsky Challenge» (Інна Малюкова), проєктною командою стартап-проєкту (керівник Юрій Тимошенко) та компанією «Golden Egg Science and Technology» (генеральний директор Лі Люмін) про створення спільного підприємства. Окрім нього також було підписано меморандум про наміри щодо виконання науково-дослідних робіт у рамках цього стартап-проекту між Науковим парком «Київська політехніка» (генеральний директор Володимир Гнат) та цією ж компанією.

«Наш проєкт присвячено розробці безконтактної дистанційної технології визначення деяких біосигналів людини, – прокоментував домовленості Юрій Тимошенко. – Цією угодою ми з китайськими партнерами засновуємо спільне підприємство, яке має розвинути цю технологію. Розроблено її в Інституті прикладного системного аналізу КПІ. Оскільки китайський ринок нині виявився найбільш підготовленим з точки зору її застосування, китайська сторона запропонувала цю співпрацю, і тепер ми разом мусимо знайти форми тих продуктів, які впроваджуватимемо на китайському ринку. При цьому наукова частина проекту відпрацьовуватиметься і розвиватиметься в КПІ, а впровадження – в Китаї. Ми сподіваємося, що ця співпраця буде вигідною для обох сторін».

Додамо, що стартап, задля впровадження якого створюється спільне підприємство, є одним із переможців цьогорічного конкурсу інноваційних проектів «Sikorsky Challenge».

Після церемонії підписання угод учасники зустрічі обговорили потенціал подальшого поглиблення співробітництва, у тому числі й за рахунок розширення тематики спільних проектів. Особливу увагу при цьому було приділено питанням налагодження партнерства в розвитку аерокосмічних досліджень, кібербезпеки, створення нових матеріалів тощо.