КПІ ім. Ігоря Сікорського запровадив новий формат профорієнтаційної роботи. Відтепер для учнів старших класів організовуватимуть ознайомчі екскурсії, воркшопи та лекції, на яких вони дізнаватимуться про технічні спеціальності й відтак – визначатимуться з майбутньою кар’єрою.
«Ми прагнемо надавати школярам і школяркам якнайбільше інформації про професії, що їх навчають у КПІ, а отже, відкриті до співпраці зі школами. Це можуть бути столичні навчальні заклади, школи Київської області й інших регіонів», – розповіла начальниця відділу сприяння працевлаштуванню та професійного розвитку Центру розвитку кар’єри КПІ Наталія Пожарська.
Для започаткування співпраці треба підписати меморандум між школою та університетом. Цим питанням опікується відділ сприяння працевлаштуванню та професійного розвитку Департаменту навчально-виховної роботи КПІ – Центр розвитку кар’єри.
Перша екскурсія за програмою сприяння професійному розвиткові учнівської молоді відбулася 4 грудня. До КПІ завітали учні 11-го класу Навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І–ІІ ступенів – ліцей» № 157 м. Києва.
«Ми радо пристали на пропозицію познайомитися з університетом, зокрема з фізико-математичним факультетом. Для випускників такі екскурсії є дуже інформативними й допомагають визначитися з майбутньою професією», – зазначила класна керівниця Олена Васяніна.
Розпочалася зустріч прогулянкою кампусом, знайомством з історією та сьогоденням університету. Далі була лекція викладача фізико-математичного факультету Тетяни Чижської про адронний колайдер.
Учні відвідали лабораторії термографії, механіки, кріолабораторію, оглянули тунельний мікроскоп. У лабораторії механіки та молекулярної фізики змогли відчути себе справжніми студентами, знайомлячись з навчально-науковим обладнанням. У лабораторії фізики низьких температур поринули у світ азотних цікавинок: спостерігали азотний вибух, азотне розширення, левітацію, заморожували яблука й куштували саморобне морозиво. Насамкінець у лабораторії мікроскопії з допомогою тунельного мікроскопа школярі зазирнули у мікросвіт.
Завідувач кафедри загальної фізики та фізики твердого тіла ФМФ Віталій Котовський переконаний, що такі зустрічі потрібні усім: «Ми маємо підготувати фахівців високого рівня для держави, а учні мають обрати справу до душі».