Зустріч з представниками компанії «Anadolu Plazma»

Делегація Науково-дослідної промислово-торговельної компанії «Anadolu Plazma» при Технопарку Університету Газі у місті Анкара (Туреччина) у складі члена правління компанії Тофіка Нагієва, її генерального директора Ібрагіма Ібрагімоглу, заступника генерального директора Туна Акташ та інженера Хюсеїна Авні Вурала відвідала 24 та 25 жовтня КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Метою відвідин було ознайомлення з діяльністю університету та його Інституту аерокосмічних технологій (ІАТ), а також обговорення напрямів можливого науково-технічного й академічного співробітництва.

У перший день візиту з членами делегації зустрілися заступник проректора з міжнародної діяльності Ксенія Юдкова, директор Інституту аерокосмічних технологій Іван Коробко, заступник директора ІАТ з наукової роботи Олександр Мариношенко та керівники кафедр ІАТ.

Учасники зустрічі обговорили питання налагодження співпраці у сфері підготовки інженерів для авіабудування та започаткування спільних науково-технічних проєктів.

Наступного дня, під час другого свого візиту до КПІ, представники компанії «Anadolu Plazma» відвідали ІАТ і докладніше ознайомилися з його роботою. Загальну характеристику цього університетського навчально-наукового підрозділу дав його директор професор Іван Коробко. Серед іншого він розповів і про підготовку в інституті фахівців для інших країн. «Можливості для підготовки, перепідготовки, а також підвищення кваліфікації громадян інших держав в Інституті є, – наголосив він. – Причому підготовки за усіма освітніми рівнями – від бакалавра до PhD. Окрім того, ми маємо змогу впроваджувати спільні науково-технічні проєкти у відповідних конкретних галузях».
З презентацією діяльності кафедри систем керування літальними апаратами виступив її завідувач професор Олександр Збруцький. Він, зокрема, зупинився на освітніх можливостях і наукових розробках кафедри в напрямах авіоніки, безпілотних літальних апаратів, інформаційно-вимірювальних та керуючих систем і датчиків, які використовуються в приладобудуванні та робототехніці. Кафедру авіа- та ракетобудування представляв Олександр Мариношенко. Його презентацію також було присвячено питанням підготовки фахівців і науково-технічним досягненням підрозділу в галузях аероекосмічного машинобудування, створення безпілотних літальних апаратів, робототехніки для різноманітних потреб тощо.

Остання презентація, яку представив співробітникам «Anadolu Plazma» доцент кафедри систем керування літальними апаратами Микола Черняк, стосувалася проблем поліпшення експлуатаційних характеристик інклінометрів – приладів вимірювання кута нахилу інструменту при бурінні свердловин різного призначення, та їхніх первинних датчиків. Про можливості вирішення таких проблем фахівцями ІАТ особливо цікавилися гості, коли домовлялися про перемовини в КПІ. Отож Микола Черняк зробив дуже ґрунтовну презентацію про причини виникнення похибок у роботі таких приладів і систем, способи й методи їхнього усунення, компенсації й врахування при проєктуванні, виробництві та монтажі датчиків інклінометрів при створенні відповідних блоків та пуску їх в експлуатацію, а також про результати напрацювань кафедри при вирішенні таких проблем. Він не розкривав методів досягнення бажаних результатів, утім чітко обрисував результати діяльності науковців кафедри з відповідних напрямів.

«Ми бачимо гарні перспективи співробітництва щонайменше за двома основними напрямами: перший – це організація навчання наших студентів і підвищення кваліфікації турецьких фахівців у вашому інституті, й другий – поліпшення характеристик наших приладів, які ми використовуємо в наших роботах для гірничої промисловості», – прокоментував результати перемовин Ібрагім Ібрагімоглу.
Насамкінець учасники зустрічі домовилися ближчим часом підготувати свої пропозиції для підписання спочатку рамкової угоди про співпрацю як у науково-технічному, так і в освітньому аспектах, а в подальшому – і про підготовку угод за конкретними напрямами та щодо реалізації окремих науково-технічних проєктів. А Ібрагім Ібрагімоглу запросив київських колег відвідати Університет Газі в Анкарі та його науковий парк.