На засіданні, яке відбулося 11 лютого 2019 р., Вчена рада КПІ ім. Ігоря Сікорського розглянула "Звіт робочої групи з питань розвитку майнового комплексу університету в період з 1972 по 2019 рр.", з яким виступив Сергій Огінський – уповноважена особа з питань внутрішнього аудиту університету. Він, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2011 року №1001, створив робочу групу для перевірки інформації, наведеної в лекції Семена Широчина "Архітектура КПІ ім. Ігоря Сікорського", яку той прочитав 26 січня в Науково-технічній бібліотеці КПІ, а також у статті, надрукованій ним в одному з інтернет-ресурсів. До складу групи входили експерти університету та представники профкому студентів і студентської ради студмістечка.
Робоча група опрацювала великий обсяг матеріалів з університетського архіву та архівів сторонніх організацій. Було виявлено, що Генплан КПІ, на який постійно посилався Широчин, насправді відповідними органами влади в 1991 році не затверджувався. Природно, не розроблялася до цього "Генплану" й проектна та робоча документація. Сергій Огінський також наголосив, що насправді розвиток території КПІ на початку 90-х років ХХ століття був загальмований не лише через об'єктивні причини (зміни в принципах фінансування бюджетних установ після розпаду СРСР, а також зупинку фінансування капітального будівництва по всій країні), але й через причини суб'єктивні. Головною з них була безвідповідальність і порушення тодішнього проректора з адміністративно-господарської роботи Едуарда Назаренка, який не вжив заходів щодо впровадження в практику управління землями КПІ положень земельної реформи 1990 року. Що ж стосується деяких інших моментів виступів Семена Широчина, то робоча група виявила, що розповідаючи про вирішення питань землекористування в університеті, той вдався до фантазій і маніпуляцій, проявивши при цьому елементарну некомпетентність у питаннях історії земельних відносин і чинного земельного законодавства України.
Звіт Сергія Огінського викликав жваве обговорення аудиторії. Перед членами Вченої ради виступили колишні проректори з адміністративно-господарської роботи Микола Печеник та Ярослав Корнієнко, декан фізико-математичного факультету Володимир Ванін, директор Науково-технічної бібліотеки Оксана Бруй та голова профкому студентів університету Андрій Гаврушкевич.
Усі учасники обговорення наголошували на неприпустимості спотворення фактів недавнього минулого університету, згадували конкретні випадки й обставини, в яких доводилося відбивати зазіхання на університетське майно та землю, а також висловлювали пропозиції щодо подання позовів до суду проти осіб і ЗМІ, які оприлюднюють наклепницьку інформацію, що шкодить честі та діловій репутації університету.
Насамкінець з цього питання Вчена рада ухвалила таке рішення:
- Розроблений у 1991 році проект Генерального плану 2-го етапу 2-ї черги розширення комплексу Київського політехнічного інституту у період з 1991 по 1997 рік не затверджувався, а стадії "Проект" та "Робоча документація" 2-го етапу 2-ї черги розширення комплексу Київського політехнічного інституту не розроблялися.
- Визнати практику землекористування університету в 1991–2019 роках ефективною, яка за цей період надала можливість збільшити земельні ресурси університету більше ніж на 10 гектарів.
- Визначити, що будь-яких порушень з боку керівництва КПІ ім. Ігоря Сікорського щодо начебто невиконання "Генплану КПІ" немає.
- Рекомендувати адміністрації університету звернутися до суду щодо захисту прав та законних інтересів КПІ ім. Ігоря Сікорського стосовно осіб та ЗМІ, які безпідставно паплюжать ділову репутацію КПІ ім. Ігоря Сікорського.
- Рекомендувати керівництву університету залучити на тендерній основі визнані юридичні компанії з метою професійного супроводження судових позовів. Передбачити в кошторисі університету кошти на юридичні послуги із захисту ділової репутації КПІ ім. Ігоря Сікорського.
- Рекомендувати керівництву НТБ ім. Г.І.Денисенка проводити на своєму майданчику заходи виключно відповідно до власного Положення та Статуту університету у сфері освіти, науки і технологій з метою виховання майбутньої науково-технічної інтелігенції країни.
Голосували 158 членів Вченої ради. З них "за" – 155, "проти" – 2, "утримався" – 1.