29 вересня в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» розпочала роботу XVII Міжнародна науково-практична конференція «Відновлювальна енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті».
Її програмою передбачені пленарні сесії, засідання по секціях за напрямами «Енергоефективність»; «Комплексні системи з ВДЕ»; «Вітроенергетика»; «Сонячна енергетика»; «Енергія біомаси»; «Гідроенергетика»; «Геотермальна енергетика»; «Освітня діяльність»; «Воднева енергетика»; «Енергетика довкілля (теплові насоси)»; «Розумні мережі», а також засідання круглих столів на тему «Досвід використання технологій геотермальної енергетики в Китаї та пропозиції китайських компаній для України» та «Членство України в енергетичному співтоваристві: стан виконання зобов’язань». Крім того, проводитимуться презентації демонстраційних об’єктів використання технологій відновлювальної енергетики в університеті й відвідання Українсько-польського центру вдосконалення технологій відновлювальних джерел енергоефективності та музею НТУУ «КПІ ім. І. Сікорьского». У рамках конференції також заплановані семінар для студентів «Відновлювальна енергетика для молоді» та семінар для слухачів Малої академії наук України.
Організаторами конференції є НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Представництво Польської академії наук в м. Києві, Інститут відновлюваної енергетики НАН України, МНТЦ вітроенергетики НАН України, Кафедра ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика» при НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та ННК «Інститут прикладного системного аналізу».
Генеральним спонсором форуму виступило Представництво Польської академії наук в м. Києві, а спонсорами ТОВ «АПОГЕЙ», Енергетична компанія «Гранд-Оверон», ДП «Міжгалузевий науково-технічний центр вітроенергетики ІВЕ НАН України».
«Вирішення проблем енергоефективності є для нашої країни питанням надзвичайно актуальним. Причому в трьох вимірах: екологічному, економічному і в соціальному, – наголосив, вітаючи учасників конференції, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський. – Що до економіки, то ми знаємо, що на один долар вартості продукції ми витрачаємо в три, а то й в п’ять рази більше енергії, ніж розвинені країни світу. Тож з такою економікою ми не зможемо далі розвиватися. Тому це перша проблема, яку ми мусимо вирішувати. В екологічному вимірі ми знаємо, що наші енергогенеруючі потужності, що використовують технології спалювання вуглеводнів, є морально і фізично застарілими. Відтак техногенний вплив на довкілля їхньої потужної мережі є дуже значним. Цей вплив безпосередньо впливає на здоров’я і тривалість життя в Україні. У соціальному плані важливою для нас є культура енергозбереження. Виховання її також входить до завдань цієї конференції… Тож, шановні учасники конференції, ми стоїмо перед цими викликами, і лише професіонали, що збираються на таких форумах, які постійно працюють у цій сфері, можуть дати на них гідну відповідь».
Конференція, присвячена проблемам відновлювальної енергетики та енергоефективності, проводиться в КПІ ім. Ігоря Сікорського невипадково. Про це говорив у своєму вітальному слові директор Інституту відновлювальної енергетики НАН України, завідувач кафедри відновлювальних джерел енергії факультету електроенерготехніки та автоматики професор Степан Кудря. Він нагадав, що саме в КПІ наприкінці 70-х років ХХ століття тодішній ректор Григорій Денисенко відкрив першу в СРСР лабораторію такого напряму. На жаль, в ті часи її робота не була оцінена належним чином, і лише на початку ХХІ століття напрацювання її співробітників були знов запитані і нині використовуються в діяльності кафедри та Інституту відновлювальної енергії.
Дві доповіді Степана Кудрі відкрили й роботу першого пленарного засідання конференції. Перша стала своєрідним звітом про наукову, науково-технічну та інформаційну діяльність очолюваного ним інституту в 2015 році, а друга – «Стратегія розвитку відновлювальної енергетики» – окреслила не лише напрями розвитку галузі та основні орієнтири, але й визначила тематику подальшої роботи учасників.
Отож основні заходи в рамках програми конференції проводитимуться 29 і 30 вересня. А завершиться вона семінаром для слухачів Малої академії наук України, який заплановано на 3 жовтня.
На фото: на трибуні Степан Кудря
[29-30.09.2016] XVІI Міжнародна науково-практична конференція «Відновлювана енергетика та енергоефективність у XXI столітті»
Прес-реліз «ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ У XXI СТОЛІТТІ» (29-30 вересня 2016 року)
Долучення | Розмір |
---|---|
16-09-30.pdf (327.47 КБ) | 327.47 КБ |