Із 2 по 11 вересня цього року група у складі 12 студентів з трьох кафедр факультету електроніки (мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв, фізичної та біомедичної електроніки) побувала на стажуванні-практиці в лабораторіях Інституту конструювання та техніки зв'язків (директор інституту – проф. Карлхайнце Бок) Технічного університету м. Дрезден (ТУД). Як і в попередні роки, поїздку студентів до Німеччини організовував Українсько-німецький центр факультету електроніки за підтримки, з німецької сторони, Німецької служби академічних обмінів (ДААД).
Програма стажування-практики передбачала: вступні лекції професора Томаса Церна та доктора Хайнце Вольрабе, вивчення та практичне застосування технологій виготовлення друкованих плат, освоєння техніки двостороннього монтажу як пасивних, так і активних електронних компонентів, малих та великих інтегральних схем з використанням технологій автоматичного розміщення електронних компонентів у визначених місцях, заданих їх точними координатами. Студенти мали можливість самостійно виконувати різні технологічні операції, аналізувати особливості їх проведення та причини виникнення дефектів при їх наступному виявленні з використанням різних методів неруйнівного контролю. Корисним для студентів була можливість практичного засвоєння поняття чистих електронних технологій, робота на сучасному обладнанні, усвідомлення необхідності вивчення німецької та англійської мов (усі лекції та лабораторні заняття проводились німецькою мовою, іноді коментарі давались англійською).
Цікавим для студентів було те, що лабораторне заняття з вивчення ультразвукових методів досліджень проводив випускник кафедри електронних приладів та пристроїв Михайло Кириченко, який раніше за програмою "Подвійний диплом" виконав магістерську програму і КПІ, і ТУД. Ще більш сильне враження на студентів справив той факт, що при відвіданні "Фраунгофер-Інституту з надійності та мікроінтеграції" лекцію проводила наймолодша професорка Технічного університету м. Дрезден пані Юліана Панченко – також випускниця факультету електроніки.
Вона ж організувала і відвідання студентами "чистої технологічної території" в цьому інституті, на яку можна зайти тільки після вдягання двох чистих комбінезонів, двох пар бахіл, спеціальних масок на обличчя, коли відкритими залишаються тільки очі (навіть повітря від дихання не повинне напряму потрапляти до приміщення). В аспірантурі у проф. Ю.Панченко серед трьох аспірантів є ще одна випускниця кафедри електронних приладів та пристроїв – Марія Ликова, яку підтримує спеціальна програма, що діє в Німеччині, – "Жінки в науці".
Напруженим виявився останній день практики, програма якого передбачала виступи-звіти кожного студента німецькою мовою про результати практики. Цьому передувала активна підготовка кожного студента до виступу з розумінням необхідності покращення знання німецької та англійської мов.
Не можна не зазначити також, що завдяки зусиллям ще однієї випускниці факультету електроніки, Ірини Пацьори (нині виконує дослідження за PhD програмою), між науковцями факультету електроніки та Інституту конструювання та техніки зв'язків ТУД (проф. Хеннінг Хойєр) започаткована та успішно розвивається науково-технічна співпраця у сфері збільшення числа внутрішніх зв'язків в електронних структурах (6 червня поточного року патентна служба ТУД зареєструвала спільну заявку на патент).
Зі сторони факультету електроніки практику студентів організували автор цих рядків та доцент кафедри мікроелектроніки Д.Д.Татарчук. Українсько-німецький центр факультету електроніки продовжує організацію вивчення німецької мови для зацікавлених студентів та планує і надалі розвивати співпрацю з колегами в ТУД як в академічній, так і в науково-технічній сферах.