­

6 вересня ректор НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" Михайло Згуровський зустрівся з представниками студентського активу університету.

У зустрічі також взяли участь проректори, вчений секретар, директор студмістечка та голова профкому співробітників університету.

За пропозицією ректора, спілкування пройшло у форматі запитань та відповідей.

Першою темою, яку порушили учасники, стала тема присвоєння університету імені Ігоря Сікорського та процедури, за якою це проводилося. Ректор розповів про обставини, за яких виникла ідея про присвоєння КПІ імені одного з його найвідоміших вихованців: це було пов'язано з планами попереднього керівництва МОН України скасувати статус "Національний" для всіх вишів, які його мали. Тобто, назва університету мала б бути зміненою в будь-якому разі. "Це дало поштовх для того, щоб наша університетська громада почала думати, як у цьому випадку діяти, – зауважив Михайло Згуровський, – залишити назву "Київський політехнічний" чи, можливо, скористатися цією нагодою і щось важливе додати до неї". Їдею присвоєння університету імені одного з його відомих вихованців було обговорено на засіданні Адміністративної ради і винесено на розгляд Вченої ради університету. 14 березня з пропозицією присвоїти університету ім'я Ігоря Сікорського виступив ММІ. Тоді ж на засіданні було прийнято рішення винести це питання на широке обговорення на вчених радах факультетів та інститутів, до складу яких, до речі, входить і 10% представників студентства. 

Загалом, як пояснив ректор, усе було зроблено  відповідно до процедури, визначеної законодавством. Докладніше про те, якими нормами і якими нормативно-правовими документами  керувалося керівництво університету при вирішенні питання щодо присвоєння вишу імені Сікорського, розповів вчений секретар Анатолій Мельниченко. Що ж до буцімто непоінформованості студентів, про яку писали в соцмережах і говорили на зустрічі активісти, то вона, за словами ректора, не в останню чергу виникла через неповне розуміння своїх функцій і не зовсім чітке виконання представниками студентства в органах управління університету своїх обов'язків, адже вони мусять інформувати своїх товаришів про всі питання університетського життя. "Студенти, делеговані до якихось органів, обов'язково мають спілкуватися з тими, хто обрав їх туди".

А ще, задля того щоб спростувати деякі викривлені під час обговорення в соцмережах факти щодо навчання в КПІ та діяльності Ігоря Сікорського, ректор розповів  про його життя та досягнення і наголосив, що ця постать гідна того, щоб його ім'я було увічнено в назві КПІ.

Торкнулися учасники зустрічі й проблеми порушення прав студентів під час призову до лав Збройних сил України. Такі факти мали місце під час останньої  призовної кампанії, тож їх доводилося вирішувати буквально в пожежному порядку. Проте, врешті-решт, було досягнуто домовленостей з міськвоєнкомом і воєнкомом Солом'янського району, що надалі подібні речі допускатися не будуть. Понад те, відтепер на зустрічах з представниками військкомату під час вручення повісток студентам обов'язково буде присутнім і проректор з навчально-виховної роботи Петро Киричок. 

Одним із питань, які цікавили студентів, було питання будівництва нового гуртожитку. Відповідь на нього була дещо ширшою, адже торкнулася вона взагалі вирішення житлової проблеми не лише  студентів, але й викладачів.  Розв'язуються ці проблеми завдяки реалізації інвестиційних проектів. У КПІ, як підкреслив ректор, такі проекти мають виключно соціальний характер. Понад те, рішення про участь у них університету  приймаються відповідною громадською комісією, до складу якої входять представники студентства, профспілкових організацій різних факультетів, представники господарських служб, юристи та інші. "В такій моделі чинити незаконні, непрозорі, некоректні дії неможливо в принципі", – сказав Михайло Згуровський. Докладніше про інвестиційні проекти університету розповів голова профкому співробітників Віталій Молчанов. Зокрема, він повідомив і про те, що нині добудовується гуртожиток на 500 місць по вулиці Виборзькій, і його мають здати в експлуатацію в 2017 році.

Доволі багато говорилося під час зустрічі про повний перехід факультетів та інститутів на  електронний розклад занять без дублювання його звичними для всіх паперовими варіантами, які раніше вивішувалися біля деканатів. Однією з причин цього, як повідомив учасникам перший проректор університету Юрій Якименко, – є завдання переведення інформаційної структури КПІ в мережу і поширення сфери використання системи "Електронний кампус".

Серед інших проблем, про хід подолання яких хотіли дізнатися студенти, були питання виділення приміщень для роботи студрад кількох факультетів, завершення будівництва у внутрішньому дворику в корпусі №1, завершення переобладнання гуртожитків енергоощадним обладнанням, заміни вікон тощо. Всі ці питання, як запевнив ректор, будуть передані керівникам відповідних підрозділів і перебуватимуть на контролі до повного їх вирішення.

Окремо йшла мова про оплату проживання в гуртожитках. Вона суттєво зростає. Утім, за словами  директора студмістечка Олександра Іщенка, в університеті прийнято рішення, що за вересень студенти платитимуть за старими тарифами. Водночас КПІ, а разом з ним ще 14 українських вишів, звернулися до уряду з вимогою підвищити бюджетні дотації на оплату комунальних послуг для навчальних закладів. Надалі існує два варіанти: перший – якщо уряд погодиться з цими вимогами, тоді для студентів тарифи підвищуватися не будуть, другий – якщо цього не буде, можливі найгірші варіанти, аж до закриття гуртожитків узимку через неможливість сплати рахунків за тепло. Тож нині ведеться активна робота, щоб другий варіант унеможливити.

У цьому контексті ректор високо відгукнувся про діяльність студентської профспілки та її активістів, які не лише беруть участь у всіх міських і загальнодержавних заходах щодо захисту прав студентів, але й неодноразово ініціювали вирішення таких питань перед урядом. Голова студентської профспілки  Андрій Гаврушкевич, у свою чергу, закликав студентів заявляти про свою позицію не лише сидячи за клавіатурою комп'ютера, але й шляхом участі в громадських акціях, спрямованих на реальне вирішення їх проблем.

Серед інших проблем, що обговорювалися під час цього спілкування, були питання якості мобільного зв'язку в навчальних корпусах і забезпечення Інтернетом гуртожитків компанією КПІ-Телеком. Як пояснив Михайло Згуровський, на відміну від інших компаній-провайдеров, діяльність КПІ-Телеком стосується не лише забезпечення Інтернетом, а й розвитку інформаційної мережі університету. Тому й не завжди у цього підрозділу вистачає ресурсів на вирішення зразу обох цих завдань. Однак ситуація нехай і не так швидко, як хотілося б, але поліпшується. А якщо порівняти з тим, що було кілька  років тому, це поліпшення є дуже помітним. Утім, питання якості є найважливішим, і  йому буде приділено максимальну увагу. "Якість послуг КПІ-Телекома суттєво залежить від частоти наших зустрічей", – зауважив під час цієї розмови проректор з перспективного розвитку Олексій Новіков, і нагадав, що такі зустрічі в минулому семестрі проводилися раз на тиждень, тож варто їх поновити.

Розгорнуту відповідь на запитання про остаточне впровадження в КПІ Болонської системи дав ректор. Він розповів про особливості цієї системи і про те, як її впроваджено в різних країнах. Він також зупинився на перспективах повного забезпечення студентської  мобільності в наших умовах і зауважив, що доки наша держава не стала членом Європейського Союзу, домогтися цього неможливо.

І наостанок на запитання щодо перспектив збереження частини гуртожитку №12 за студентами ІТС відповів перший проректор Юрій Якименко. Він розповів про роботу щодо передання усіх приміщень цього гуртожитку для потреб студентів цього підрозділу університету.

Підсумки зустрічі підбив ректор університету Михайло Згуровський. І завершилася вона оплесками усіх присутніх.

Дата події