Відомо, що з 1 вересня 2017 року НТУУ «КПІ» має перейти на 100-відсоткове навчання іноземців англійською мовою. Понад те, достатнє високий рівень володіння англійською ближчим часом вимагатиметься і від українських студентів, які вступатимуть до магістратури КПІ, – відповідно до стандартного критерію В1, та від магістрів, які вступатимуть до аспірантури, – В2. Тож питання удосконалення мовної підготовки є нині для університету надактуальним.
Про те, як цього досягти, йшла мова 8 квітня на зустрічі керівництва КПІ з менеджером проектів з англійської мови Британської Ради в Україні Жанною Севастьяновою. Участь у цій розмові взяли ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, перший проректор академік НАН України Юрій Якименко, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, керівник відділу міжнародних проектів професор Сергй Шукаєв, директор навчальних програм Центру міжнародної освіти НТУУ «КПІ» професор Борис Циганок та інші. Темою обговорення було залучення НТУУ «КПІ» до участі у проекті Британської Ради в Україні «Англійська мова для університетів».
Власне, перша зустріч щодо участі КПІ в цьому проекті відбулася ще в жовтні минулого року. Вже тоді було досягнуто принципових домовленостей щодо цього. Тож 8 квітня оговорювалися вже цілком конкретні питання. Насамперед, Жанна Севастьянова поінформувала, що навчатимуться за його програмами передусім викладачі англійської мови професійного спрямування (тобто не гуманітарних вишів) та викладачі кафедр, які викладатимуть фахові дисципліни англійською мовою як для іноземних, так і для українських студентів, які навчаються в магістратурі. Себто для участі у проекті вже потрібно мати певний рівень володіння англійською. Обов’язковою умовою участі є також те, що викладачі, які братимуть у ньому участь, мають потім навчати колег на відповідних кафедрах. Крім того, передбачається, що проект охоплюватиме і аспірантів, які вдосконалюватимуть свою мову для використання її у своїх академічних студіях. Навчальні групи формуватимуться з п’ятнадцяти викладачів англійської і п’ятнадцяти викладачів профільних кафедр. З огляду на те, що проект розраховано на три роки, тренінги до його завершення матимуть змогу пройти кілька таких груп.
Кожний навчальний цикл реалізовуватиметься в шість етапів, першим з яких є визначення початкового рівня володіння мовою майбутніми слухачами, а головним – п’ятиденний інтенсив на базі одного з українських вишів. Етапи рознесено в часі, тож потенційні слухачі проходитимуть тестування Британської Ради у травні, а навчатимуться за інтенсивною програмою – на початку липня. Ближчим часом в університеті розпочнеться формування першої групи викладачів, які братимуть участь у тренінгах.