18 лютого в Науковому парку «Київська політехніка» відбувся воркшоп «KPI Start-ups Prospective Projects» за участю представників компаній «Боїнг Україна», групи компаній «Прогрестех» і Посольства США в Україні.
На засіданні були представлені стартапи з аерокосмічної тематики та проекти випускників Стартап-школи університету. Частина стартапів вперше виносилася на публічний розгляд, тому викликала особливе зацікавлення з боку учасників, надто представників аерокосмічної галузі – керівника компанії «Боїнг Україна» Михайла Янчишина, голови Ради директорів групи компаній «Прогрестех» Володимира Кульчицького, директора «Прогрестех-Україна» Андрія Фіалковського та інших.
Серед проектів, які розглядали учасники воркшопу впродовж першої його частини, – переможець Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2014» безпілотний авіаційний комплекс «Spectator» (його представляв В’ячеслав Проценко – голова правління ВАТ «Меридіан», на якому вже виробляються ці БПЛА); студентський супутник, чи радше серія наносупутників КПІ «PоlyItan», перший з яких – «PоlyITAN-1» понад півтора року перебуває на орбіті (їх представляв керівник групи розробників к.т.н. Борис Рассамакін); проект супутникового угруповання дистанційного зондування Землі, однією з цілей якого є створення національного оператора, що без посередників надаватиме послуги із забезпечення супутникових знімків певних територій Землі (його представляв Олег Руфін) і проект створення стратосферного безпілотного апарату «Стратос», точніше, системи таких апаратів для довготривалого (до 5 років) баражування в нижніх шарах стратосфери (доповідав к.т.н., доцент кафедри електронних приладів та пристроїв ФЕЛ Леонід Цибульський). Зауважимо, що останні два проекти є піонерськими. При цьому вони можуть бути втілені у життя дуже швидко – питання лише в інвестиціях. Скажімо, побудова «нейромережі стратосферних медуз» з апаратів легших за повітря з жорстким каркасом, що на висоті 20-30 кілометрів зможуть нести тони обладнання для забезпечення телекомунікаційних сервісів і зв’язку (проект «Стратос»), попри його уявну фантастичність, цілком реальна. «Інженерних проблем у просуванні цього проекту практично немає. Представити ці інженерні рішення, запатентувати закладені в них ідеї ми зможемо і ми це зробимо. А далі проект може рухатися в альянсі з зацікавленими організаціями і компаніями», – зауважив ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, який головував на цьому засіданні.
Друга частина воркшопу була присвячена обговоренню кількох дуже різних за напрямами і тематикою проектів випускників Стартап-школи «Sikorsky Challenge» – фіналістів і переможців Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2015». Учасники та гості розглянули стартапи Віталія Барановського та Олександра Мозолюка (створення логістичної системи для безпілотних літальних апаратів), Андрія Коноваленка (інтерактивный комплекс «CamTouch»), Лізи Воронкової («FORCEmotion» – мобільний пристрій дистанційного контролю за станом здоров’я людей похилого віку), Антона Галяшинського (мультивізор «Wider») та інші.
Насамкінець Михайло Згуровський висловив сподівання на подальший розвиток співпраці з компаніями, очільники яких взяли участь у сьогоднішньому воркшопі.
На фото: свій стартап представляє Ліза Воронкова