17 вересня в НТУУ «КПІ» пройшла фінальна частина конкурсу інноваційних ідей в рамках проекту «UKRAINE», що фінансується Рамковою програмою Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Проект «UKRAINE» реалізується коштом Європейського агентства глобальних супутникових навігаційних систем у рамках програми ЄС з науки та інновацій «Горизонт 2020». Він став можливим завдяки підписанню угоди між Україною та ЄС у галузі навігаційних супутникових систем (GNSS), яка набрала чинності наприкінці 2013 року. Угода спрямована на створення послуг супутникового зв’язку з покращеною точністю сигналу за допомогою впровадження на території України системи EGNOS (Європейської геостаціонарної служби навігаційного покриття). Це дозволяє підвищити рівень безпеки та ефективності авіаційних та наземних перевезень, а також в інших галузях економіки держави. Проект стартував у січні 2015 року. Зрозуміло, що конкурс інноваційних ідей в його рамках стосувався питань використання космічних систем позиціонування і розробки нових засобів для роботи з ними. Про його завдання і учасників – а серед них були студенти, аспіранти, вчені, співробітники не лише КПІ, але й інших ВНЗ, науково-дослідних установ, великих і середніх підприємств з різних куточків України – говорив, відкриваючи фінал конкурсу, проректор НТУУ «КПІ» з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко.

На фінішну пряму вийшли три проекти, автори яких провели пітч-сесії, тобто короткі презентації власних розробок для членів міжнародного журі та учасників фінальної частини конкурсу. Після кожної з них доповідачі відповідали на запитання членів міжнародного журі, причому не лише тих, які були присутні в залі, але й тих, котрі перебували за кордоном – фінал проходив у режимі скайп-конференції, тому вони бачили й чули все, що відбувається, в режимі реального часу.

Інтрига щодо того, в якому порядку оголошуватимуться імена авторів цих проектів під час церемонії нагородження, зберігалася до кінця фіналу. Тож його кульмінацією став виступ голови міжнародного журі конкурсу Сергія Буніна.

Отже сертифікат переможця конкурсу здобув проект «Малогабаритний та енергоекономічний приймач сигналів супутникової радіонавігації GPS/GLONASS для систем диспетчеризації транспортних засобів», який представляв Богдан Довгань, студент Інституту телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ». Він отримав також приз – iPad Air Gold і право на участь у науковій конференції з відповідної тематики, яка наступного року відбудеться в Нідерландах.

Друге місце виборов проект «Fuel Trans» – платформа реалізації палива для автомобільного транспорту (великогабаритного) шляхом відслідковування залишку палива на базі систем GPS, GPRS у рамках Європейської геостаціонарної служби навігаційного покриття EGNOS», який представили обидва його автори Дмитро Абрамов і Богдан Тринадцятко (Науковий парк «Київська політехніка», студенти НТУУ «КПІ»). Ця команда була нагороджена iPad Air Silver.

Третє – проект «Розробка технології створення міжнародної супутникової навігаційної системи», який представляла Марія Некрасова, доцент кафедри систем і процесів управління НТУУ «ХПІ». Вона також отримала iPad Air Silver.

Наостанок слід додати, що всі три проекти-переможці потрапляють у фінал Конкурсу інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2015». Він проводитиметься в рамках фестивалю під такою ж назвою, який вже вчетверте проходитиме в НТУУ «КПІ» в середині жовтня цього року.

На фото: переможець конкурсу Богдан Довгань, голова міжнародного журі Сергій Бунін, секретар міжнародного журі Ігор Владимирський

[До 01.07.2015 ] КОНКУРС ІННОВАЦІЙНИХ ІДЕЙ

Стань учасником Конкурсу інноваційних ідей UKRAINE 2015, вийди в фінал та отримай грант для участі у конференції "Europe an Space Solutions" у Європі та запрошення до Міжнародного фестивалю стартапів «Sikorsky Challenge 2015»!

Конкурс проводиться у рамках проекту «UKRAINE – UKraine Replication, Awareness and INnovation based on EGNSS» програми Горизонт 2020 http://www.project-ukraine.eu.

НАВІЩО?

- У вас є ідея, унікальний проект або стартап, спрямований на розробку та популяризацію додатків з використанням систем супутникової навігації ?

- Він може змінити світ або життя людей?

Ми даємо можливість його презентувати тим, хто зацікавлений у його втіленні у життя!

ДЛЯ КОГО?

Аспіранти, вчені та співробітники вищих навчальних закладів і науково-дослідних установ, творчі спільноти науковців та підприємців, представники малих та середніх підприємств України, діяльність яких пов’язана з супутниковими навігаційними системами, а також інші фізичні особи.

КОЛИ?

Перший етап – подання заявки – з 15 квітня 2015 року до 1 липня 2015 року. Форма заявки – за посиланням http://goo.gl/forms/1PfOPbvC6s

Розгляд заявок Експертною радою з 07.07.2015 року до 31.07.2015 року.

Оприлюднення списку фіналістів – 7 серпня 2015 року.

Другий етап – фінал Конкурсу – 16 вересня 2015 року у Центрі інноваційного підприємництва (м. Київ, НТУУ «КПІ», Науковий парк «Київська політехніка», Бізнес-інкубатор «Sikorsky Challenge»: вул. Перемоги, 37, корп. 6).

ЦІЛІ КОНКУРСУ:

1. Ознайомлення наукової спільноти з можливостями застосування EGNSS;

2. Розповсюдження EGNOS (European Geostationary Navigation Overlay Service) на території України;

3. Виявлення і впровадження кращих інноваційних ідей у галузі використання систем супутникової навігації, що діють на межі науки, техніки, інновацій та підприємництва, для підтримки української молоді, наукової і бізнес-спільноти;

4. Стимулювання інноваційного підприємництва і процесів комерціалізації результатів наукових досліджень задля інноваційного розвитку економіки і суспільства України;

5. Інтеграція до європейського науково-дослідницького простору.

ВИ ЗМОЖЕТЕ ОТРИМАТИ:

- грант для участі у конференції "European Space Solutions", яка відбудеться у 2016 році;

- електронні гаджети;

- міжнародний сертифікат та практичний досвід участі у міжнародних конкурсах;

- вихід на міжнародних експертів і консультації успішних менторів;

- прямий доступ до інвесторів і бізнес-ангелів на Міжнародному фестивалі "Sikorsky Challenge 2015".

Сайт конкурсу: http://www.project-ukraine.eu/

Адреса Організаційного комітету: м. Київ, просп. Перемоги, 37, корп. 6 оф. 235

Контактна особа від Організаційного комітету - Роксолана Левицька:
+38 (044) 454 99 67; +38 (050) 301 89 14; +38 (067) 576 04 05; develop@spark.kpi.ua

Дата події