10 липня в НТУУ «КПІ» відбулася церемонія передачі Науково-технічній бібліотеці університету нового сучасного серверного обладнання.
Завдяки новому обладнанню у бібліотеки з’являються можливості розширити діапазон сервісних веб-послуг, оновити версію автоматизованої бібліотечної системи ALEPH (це, до речі, одна з найкращих у світі систем автоматизації бібліотечної справи, яка використовується в Гарвардському, Оксфордському та інших провідних університетах світу) та впровадити її нові модулі, автоматизувати книговидачу у всіх відділах бібліотеки, забезпечити подальший розвиток її електронного архіву як платформи відкритого доступу до наукової інформації університету та розширити присутність науковців КПІ у міжнародному науковому просторі тощо.
Обладнання надала компанія «EPAM Systems». Власне, встановлене воно було раніше, а 10 липня відбулася лише офіційна його передача університету з врученням відповідного сертифікату.
У церемонії офіційної передачі НТБ НТУУ «КПІ» нового обладнання взяли участь керівник представництва «EPAM Systems Україна» Юрій Антонюк, ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, в.о.директора НТБ Марина Друченко, керівник освітніх програм «EPAM Systems Україна» Максим Почебут, проректор НТУУ «КПІ» з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко, проректор з перспективного розвитку професор Олексій Новіков, співробітники бібліотеки, викладачі й науковці університету та інші.
Компанія «EPAM Systems» – одна з найбільших у світі ІТ-компаній, визнаний лідер у сфері розробки, тестування і супроводження програмного забезпечення та бізнес-додатків, створення центрів компетенції (виділених центрів розробки, тестування і контролю якості програмного забезпечення), ІТ-консалтінгу тощо. Продукція компанії добре відома на світовому ринку, а до числа її клієнтів входять такі гіганти, як «Microsoft», «Novell», «Oracle», «The Coca-Cola Company», Національний банк України та багато інших. Уже не перший рік компанія розвиває партнерські відносини з НТУУ «КПІ»: в університеті працюють чотири її центри, студенти проходять у її підрозділах практику, стажування і тренінги, а випускники вливаються в лави її співробітників. Від співпраці виграють обидві сторони: університет отримує додаткові можливості для якісною підготовки майбутніх фахівців, а ІТ-галузь і, власне, компанія – кваліфікований персонал, на донавчання, або й перенавчання якого не потрібно витрачати кошти і час.
Розмова керівників українського представництва «EPAM Systems» і Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» під час цієї зустрічі не обмежилася лише питаннями партнерства в освітньому напрямі. Михайло Згуровський зазначив, що нинішній час диктує необхідність переходити і до співробітництва в інноваційних проектах. Тим більше, що в КПІ вже створено структуру, яка є містком, що забезпечує ефективну взаємодію бізнесу з університетською освітою та наукою. Мова про Науковий парк «Київська політехніка», який став тим інноваційним середовищем, яке дозволяє ідеї університетських дослідників (як студентів, так і досвідчених науковців-викладачів) втілювати у життя і забезпечувати їх комерціалізацію. Докладно про діяльність, партнерів і проекти, що реалізуються в Науковому парку нині, розповів його генеральний директор Ярослав Кологривов. З огляду на профіль основної діяльності компанії «EPAM Systems», він зупинився на ІТ-компоненті роботи парку та його можливостях розв’язувати найскладніші нетривіальні задачі.
«Мені дуже приємно було подивитися і послухати цю презентацію. Чудово, що КПІ не стоїть на місці, а постійно рухається вперед, – відзначив Юрій Антонюк. – Це для нас цікаво, ми хотіли б бути ближчими до центрів, де могли б отримувати креативну та інформаційну підтримку…». І, водночас, зауважив, що попри те, що ІТ-тематика є, дійсно, провідною для «EPAM Systems», впродовж останніх років компанія дуже активно розширяє діапазон своєї діяльності, причому включає до нього доволі наукоємні сфери, відтак вони також мають значний потенціал з точки зору взаємовигідних проектів.
З огляду на взаємне зацікавлення НТУУ «КПІ» та «EPAM Systems» у поглибленні співпраці цілком логічним стало укладення між ними угоди про співробітництво, де прописано загальні напрями спільних дій, форми співробітництва та обов’язки сторін.
Насамкінець учасники зустрічі домовилися про те, що фахівці НТУУ «КПІ» надішлють до компанії «EPAM Systems» перелік своїх пропозицій щодо конкретних напрямів і галузей співпраці для їх обговорення і прийняття відповідних рішень.