Вечір, присвячений 100-річчю від дня народження Святослава Ріхтера (додано відео)

19 березня в Залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ» відбувся урочистий вечір, присвячений 100-річчю від дня народження видатного музиканта ХХ століття Святослава Ріхтера (20.03.1915 – 01.08.1997).

Участь у ньому взяли аташе з питань культури Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Дірк Лехельт, голова Ради німців України Володимир Лейсле, заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський, головний редактор видавництва «Волинь» Георгій Мокрицький, представники Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, шанувальники творчості видатного музиканта, які працюють і навчаються в КПІ, та інші.

Натхненно і піднесено провів вечір знавець і багаторічний шанувальник творчості великого музиканта, власник, можливо, найбільшої в світі колекції записів його концертів доцент Інституту прикладного системного аналізу НТУУ «КПІ», кандидат фізико-математичних наук Юрій Бохонов.

Учасники вечора почули розповіді про життєвий шлях Святослава Ріхтера та його внесок у світову музичну культуру. Супроводжували ці розповіді фотографії та рідкісні відеозаписи великого виконавця. Яскравих барв додали до них особисті спогади Юрія Бохонова та професора Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Михайла Степаненка про концерти великого виконавця в Києві та в інших містах України. А ще – знятий спеціально до ювілею фільм Житомирської обласної телерадіокомпанії «П’ять нот з акордів славетного життя», присвячений родині та першим рокам життя Святослава Ріхтера (автор сценарію Георгій Мокрицький, режисер Світлана Заремба).

І, певна річ, на вечорі лунала музика – твори Бетховена, Шумана, Шопена, Ліста, Гріга, Дебюссі, Ріхарда Штрауса, Рахманінова у записах із зібрання ведучого.

[Анонс на 19.03.2015] Вечір, присвячений 100-річчю від дня народження Святослава Ріхтера

19 березня в Залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ» відбудеться урочистий вечір, присвячений 100-річчю від дня народження видатного музиканта сучасності Святослава Ріхтера (20.03.1915 – 01.08.1997).

У програмі вечора розповіді про життєвий шлях Святослава Ріхтера та його внесок у світову культуру, спогади про його концерти в Києві та в інших містах України, прослуховування аудіо- та відеозаписів творів Бетховена, Шумана, Шопена, Ліста, Гріга, Дебюссі, Ріхарда Штрауса, Рахманінова у виконанні великого піаніста та демонстрація рідкісних фотографій і документів.

У вечорі візьмуть участь аташе з питань культури Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Дірк Лехельт, представники Житомирської міської ради та Житомирської музичної школи ім. С.Ріхтера, викладачі Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, шанувальники творчості видатного музиканта.

Початок о 16-00.

Вхід вільний