19 січня 2015 року викладачі і науковці НТУУ «КПІ» зустрілися зі своїми колегами з Інституту електрозварювання імені Є.О.Патона НАН України.

Зустріч відбулася в приміщенні Інституту і головував на ній його директор, Президент Національної академії наук України Борис Євгенович Патон. Делегацію київських політехніків очолював ректор КПІ академік НАН України Михайло Захарович Згуровський.

Представники НТУУ «КПІ» продемонстрували фахівцям ІЕЗ ім.Є.О.Патона, а серед них були керівники та провідні спеціалісти підрозділів інституту, низку готових до реалізації розробок і запропонували колегам взяти участь у подальшій роботі над вирішенням технологічних проблем, пов’язаних з їх впровадженням у виробництво та вдосконаленням. Ректор університету представив авторів розробок, дав загальну характеристику кожної, а також розповів про діяльність Наукового парку «Київська політехніка» і систему впровадження інновацій, вибудувану в університеті на основі цієї структури.

Тематика більшості проектів, що їх запропонували на розгляд учасників зустрічі науковці КПІ, стосувалися найактуальніших нині для України оборонних проблем: «Безпілотні літальні апарати для сучасних застосувань», «Протикумулятивні екрани та підвищення ресурсу деталей бронетехніки», «Композиційна броня з армованих надтвердих, надміцних керамічних матеріалів» «Сучасні системи водоочищення в умовах надзвичайних ситуацій» та інші. Окрім того, учасники ознайомилися з презентацією розробленого в НТУУ «КПІ» першого українського університетського наносупутника «PolyITAN-1», який ось уже сім місяців перебуває на навколоземній орбіті, і космічною програмою університету.

Учасники зустрічі визначили кілька напрямів подальшої співпраці, насамперед, звісно, в питаннях використання сучасних зварювальних технологій у процесі виготовлення відповідних виробів, розв’язання складних матеріалознавчих задач, підготовці деяких технологічних рішень тощо. Крім того, для виробництва деяких виробів з композиційної броні з армованих надміцних керамічних матеріалів ІЕЗ ім.Є.О.Патона надаватиме власні виробничі потужності. Для вирішення конкретних питань співпраці протягом ближчих двох тижнів буде утворено спільні робочі групи, до яких увійдуть науковці КПІ та ІЕЗ.

Підсумки зустрічі підбив Президент Національної академії наук України Б.Є.Патон. «На усіх нас велике враження справило те, як нині рухається КПІ, – наголосив він. – Для вирішення тих питань, про які ми сьогодні говорили, дуже важливих особливо в умовах АТО, можна і потрібно об’єднати наші зусилля, і ми над цим працюватимемо… КПІ – це величезна сила. Ви нині перебуваєте на передньому краї науки. Ми розглянули сьогодні лише роботи, пов’язані з двома нашими організаціями, тобто КПІ та Інститутом електрозварювання. Але цю практику слід поширити і на інші інститути Національної академії наук – їх у нас вистачає. Тому ми мусимо за цим першим кроком перейти до наступних і організувати спільну роботу також з іншими нашими науковими установами. Це буде дуже важливо і корисно».

Дата події