23 грудня НТУУ «КПІ» відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі.
Оскільки новопризначений керівник дипломатичної місії Країни Вранішнього Сонця вперше завітав до КПІ, на початку візиту він ознайомився з територією історичної частини університетського кампусу, відвідав Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ», оглянув алею пам’ятників видатним інженерам і вченим, які тут навчались або працювали, експозицію Державного політехнічного музею КПІ та його відділу авіації та космонавтики ім. І.І.Сікорського і Науковий парк «Київська політехніка».
Після екскурсії Шігекі Сумі обговорив з керівництвом університету питання співпраці КПІ з посольством. У зустрічі взяли участь ректор НТУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, проректор університету з міжнародних зв'язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, заступник проректора Євген Поліщук, координатор Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ» Фурукава Мідзухо та інші.
На початку зустрічі Михайло Згуровський привітав посла з державним святом Японії – Днем народження імператора Акіхіто, яке народ цієї країни відзначає саме 23 грудня.
Далі учасники зустрічі обговорили нагальні питання співпраці НТУУ «КПІ» з Посольством Японії в Україні та японськими вишами і підприємствами.
«Для нас, київських політехніків, співпраця з японськими колегами, з видатними представниками вашої країни є одним із першочергових пріоритетів, – наголосив ректор. – Україна сьогодні дивиться у майбутнє. Для нас дуже важливим є досвід Японії, зокрема й досвід виходу з кризи, в якій вона опинилася після Другої Світової війни, досвід побудови розвиненої економіки, демократичного суспільства».
Посол Японії в Україні Шігекі Сумі подякував ректору університету за поздоровлення з Днем народження імператора, за теплі слова на адресу його народу і зауважив, що японці повністю підтримують Україну та її політику.
Одним з головних питань, що піднімалися під час зустрічі, були перспективи діяльності Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ». Учасники обговорили деякі організаційні аспекти роботи цієї спільної структури та можливості розширення сфер її активності. Ректор університету Михайло Згуровський запропонував культурницько-просвітницькі проекти Центру доповнити проектами інноваційно-наукового спрямування – вони дали б змогу долучити до його діяльності науковців і представників бізнесу обох країн. А це, в свою чергу, не лише вивело б його на нові обрії співпраці з українськими та японськими партнерами, але й полегшило б вирішення деяких, у тому числі й кадрових, проблем. Отож учасники бесіди дійшли згоди найближчим часом зустрітися знов для розгляду конкретних пропозицій і планів.
Насамкінець ректор НТУУ «КПІ» вручив високому гості на пам’ять про перші відвідини університету художнє фото історичного Головного корпусу університету та книгу «Діалоги. Японія і Україна – різні долі, спільні надії», яку він написав спільно з видатним сучасним японським філософом і громадським діячем Дайсаку Ікеда.
На фото: Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі (посередині) в Українсько-Японському Центрі НТУУ «КПІ»