Четвертий день фестивалю був заключним. На урочистій церемонії його закриття очільники та члени журі конкурсів оголосили переможців і разом з представниками спонсорів вручили їм нагороди і подарунки.
Першими на сцену Центру культури і мистецтв НТУУ «КПІ» ведучі запросили організаторів і експертів конкурсу, який дав своє ім’я всьому фестивалю. Підсумки його виявилися більш, ніж вагомими: автори проектів, визнаних переможцями, уклали з венчурними, інвестиційними та благодійними фондами на інвестування своїх розробок угоди загальною сумою в 23 мільйони 445 тисяч гривень!
Отже інвестиції на впровадження проектів у життя отримають:
від Фонду імені академіка В. С. Михалевича :
* Роман Карнаушенко (проект«Безпілотний літальний апарат «Spectator») – на суму 13 мільйонів гривень;
* Олексій Барановський (проект «Система моніторингу соціальних мереж «Network Monitor») – на суму 1,3 мільйони гривень;
* Борис Рассамакін (проект «Наносупутник «PolylTAN-2» для освітнього, наукового і технологічного застосування») – на суму 0,5 мільйони гривень.
Інвестування від цього Фонду також матимуть
* Тарас Нижник (проект «Портативна водоочисна установка»);
* Андрій Коноваленко (проект «Intel CamTouch») та
Михайло Скричевський (проект «Luciding»).
Від KALININ Invention Fund:
* Віталій Котовський (проект «Організація власного серійного виробництва металокерамічних рентгенівських трубок нового покоління з використанням нанокомпозитних матеріалів») - на суму 4 мільйони гривень;
* Анатолій Ковальов (проект «Створення модуля-агрегатора, який на базі технічних та фінансових даних здатний проводити порівняльний аналіз найкращих варіантів використання джерел енергії для споживачів енергетичних ресурсів») – на суму 1,5 мільйони гривень;
* Олександр Іваненко (проект «Інтернет-Сервіс по управлінню торгівлею і складом для підприємств малого бізнесу «NBS») – на суму 1, 425 мільйони гривень
а також Максим Манько (проект ««TechnoEyes») .
Від Noosphere Ventures:
* Олексій Барановський (проект «Система моніторингу соціальних мереж «Network Monitor») – на суму 1,3 мільйони гривень;
* Андрій Коноваленко (проект «Intel CamTouch») – на суму 25 тисяч гривень
а також Максим Ляшенко (проект «ReQuest»).
Від Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» по 5 тисяч гривень буде перераховано авторам проектів фіналістів – призерів конкурсів Малої академії наук та «Intel-Техно»:
• Анастасії Івановій (проект «Енергоефективна і екологічно чиста установка для отримання прісної води з використанням енергії навколишнього простору»);
• Андрію Коноваленку (проект «Intel CamTouch»);
• Дмитру Кривому (проект «Програмно-апаратний комплекс для проведення пошуково-рятувальних та антитерористичних операцій»);
• Марії Удаловій (проект «Система попередження про дітей, що знаходяться в автомобілі»);
• Івану Остапіну (проект «Нові пристрої для отримання наноструктур електророзрядним методом»).
Потім ведучі приступили до оголошення переможців конкурсу «Intel-Техно Україна 2014-2015» - національного етапу міжнародного конкурсу «Intel-ISEF». Утім, спочатку на сцену викликалися усі учасники по категоріях, у яких вони виставляли свої проекти, і отримували диплом фіналіста. Затим були оголошені автори проектів, яким журі присудило четверте місце, потім третє, друге і нарешті перше.
Отже цього року переможцями стали:
• у категорії «Математика» – Ілля Бараненко з Черкаського фізико-математичного ліцея (проект «Задача про лопаючі кола»);
• у категорії «Комп’ютерні науки» – Юрій Рівний з Київського технікуму електронних приладів (проект «Програма «NILRIMA»);
• у категорії «Фізика і астрономія» – Надія Маслова з Одеської Маріїнської гімназії (проект «Аналіз розподілу цефеїд у нашій Галактиці»);
• у категорії «Енергетика» – Людмила Ревуцька з Політехнічного ліцею НТУУ "КПІ" (проект «Роторний вітрогенератор з адаптивною геометрією робочих органів») ;
• у категорії «Інженерія» – Марта Чічілова та Тигран Согоян з алуштинської загальноосвітньої середньої школи -III ступенів №2, АР Крим (проект «Використання універсального моноблока у ветеринарній ортопедичній системі «VOSYS-OPTIMA»).
Але це було ще не все. Ведучі оголосили авторів проектів, яким були присуджені дипломи і сертифікати міжнародних наукових товариств.
Отож від Американського метеорологічного товариства нагороди отримали Юлія Демчук і Дар'я Приймак зі спеціалізованої школи №304 м.Києва (проект «Дистанційний зонд для контролю аналізу води в зоні відчуження» та Валерія Вербовська з ліцею №142 м.Києва (проект «Плазмове очищення забрудненої води»).
Від Фундації матеріалознавства ASM – Станіслав Кіріченко з Криворізького природничо-наукового ліцею Дніпропетровської обл.(проект «Розробка оптимального способу подачі рідкої сталі в металоприймач промковша»).
Від Асоціації жінок-дослідниць Землі – Марія Крокіс з Львівського технологічного ліцею (проект «Саморегульована система превентивного скидання паводкових вод»).
Нагороду Intel за досягнення в комп'ютерних науках отримали Юрій Рівний з Київського технікуму електронних приладів (проект «Програма «NILRIMA») та Андрій Артюшок з Херсонського фізико-технічного ліцею при Херсонському національному технічному університеті (проект «Створення середовища для навчання програмуванню»).
Національне математичне товариство середніх шкіл та коледжів відзначило Анастасію Зінченко зі спеціалізованої школи №202 з поглибленим вивченням природничо-математичних наук за проект «Доцільність проведення тестів на вищу активність півкуль у дітей».
Нагороду Сталого Розвитку від корпорації Ріко було присуджено Дарині Іщук із київської гімназії №178 (проект «Використання лазерів у кардіології»), Марії Хацко з Львівського технологічного ліцею (проект «Система контролю безпеки побутових мереж і приладів») та Андрію Вікулову з київської школи I-III ступенів №286 (проект «Evaluation of agricultural areas using satellite data»).
Товариство біології In vitro нагородило Віктора Куриленка з Криворізького гуманітарно-технічного ліцею №129 Дніпропетровської обл. (проект «Використання електрохлорокоагулятора для очищення води»).
Йєльська науково-технічна асоціація – Надію Маслову з Одеської Маріїнської гімназії (проект «Аналіз розподілу цефеїд у нашій Галактиці»).
Уже традиційно власні призи і подарунки вручили багатьом фіналістам також представники компаній – спонсорів конкурсу.
Ну а почесне право представляти Україну на Всесвітньому фіналі «Intel-ISEF» у травні наступного року в місті Піттсбург (США) журі надало Юрію Рівному з Київського технікуму електронних приладів (проект «Програма «NILRIMA»), Ервіну Молнару з Виноградівської гімназії, м.Виноградів Закарпатської області (проект «Розробка 3D LED GLOBE») та Надії Масловій з Одеської Маріїнської гімназії (проект «Аналіз розподілу цефеїд у нашій Галактиці»).
Тож вітаємо переможців і готуємося до наступного фестивалю!