3 липня в НТУУ «КПІ» відбулися заходи в рамках орієнтаційної зустрічі для українських стипендіатів проектів Erasmus Mundus Action / Дія 2 (Mobility).
Участь у ній взяли понад сто стипендіатів проектів Erasmus Mundus Action / Дія 2 (Mobility) з університетів практично усіх регіонів України, які мають вирушити до європейських університетів 2014/15 навчального року. Це, насамперед, студенти, які навчатимуться з бакалаврськими і магістерськими програмами, а також аспіранти і молоді дослідники, які відвідають європейські університети за PhD та Рostdoctoral - програмами.
Організаторами зустрічі виступили Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Києво-Могилянська академія», Делегація Європейського Союзу в Україні, Національний Темпус/Еразмус + Офіс в Україні, Асоціація студентів і випускників Erasmus Mundus (EMA).
Зустріч відкрили Перший Радник, керівник секції «Економічна кооперація, соціальний та регіональний розвиток» Представництва Європейського Союзу в Україні Хосе Роман Леон Лора та начальник відділу академічної мобільності студентів департаменту навчально-виховної роботи НТУУ «КПІ» Тетяна Кучинська. Їх виступи задали тон усім подальшим заходам.
Відтак учасники отримали змогу докладніше ознайомитися з загальними умовами, можливостями і особливостями програми Erasmus Mundus Action/ Дія 2, зі статистикою і географією програми, отримати інформацію про навчання за кордоном з вуст випускників та учасників програми попередніх років і довідатися про діяльність Асоціації студентів і випускників Erasmus Mundus (EMA). Окрім того, вони зустрілися з представниками дипломатичних представництв країн, в які незабаром поїдуть вчитися – зі стипендіатами поспілкувалися співробітники посольств Австрії, Бельгії, Чеської Республіки, Фінляндії, Португалії, Франції, Італії, Польщі, Нідерландів, Великої Британії, Іспанії, Швеції тощо.
Серед проблем, які організатори винесли на обговорення стипендіатів, були не лише питання загального характеру (наприклад, огляд європейського академічного середовища), але й цілком конкретні та, додамо, надзвичайно нагальні для нашої країни – скажімо, про можливості роботи в Європі для випускників українських вишів і причини повернутися в Україну.
Ну і, звичайно, дуже корисною для студентів, які невдовзі поїдуть за кордон за новими знаннями, стала можливість познайомитися зі своїми завтрашніми товаришами по навчанню в Європі.