12 червня 2014 р. в НТУУ «КПІ» пройшов семінар «Впровадження світлодіодного освітлення у ВНЗ України», участь у якому взяли представники 22-х установ та організацій – університетів, НДІ, підприємств.

Питання, що було винесене на його обговорення, є надзвичайно актуальним, адже джерела світла на основі твердотільних світлодіодів мають енергетичну ефективністю в 5-10 разів більшою від ламп розжарювання, відтак їх впровадження дає суттєву економію електроенергії. У 2008 році кабінетом Міністрів України була затверджена Державна цільова науково-технічна програма «Розробка та впровадження енергозберігаючих світлодіодних джерел світла та освітлювальних систем на їх основі» на 2009-2013 рр., виконавцями якої були наукові установи НАН України, підприємства, заклади освіти. Учасником програми став і КПІ – світлодіодне освітлення на сьогодні встановлено у 42-х з 66-ти потокових аудиторій.

Учасників семінару привітав проректор НТУУ «КПІ» з наукової роботи академік НАН України М.Ю.Ільченко. З доповіддю про наукові, технічні та організаційні задачі, які вирішувалися під час виконання Програми, виступив її керівник д.т.н. проф. В.М.Сорокін (Інституту напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України). Завідувач лабораторії цього ж інституту с.н.с. А.В.Рибалочка розповів про створення і можливості Центру випробувань та діагностики напівпровідникових джерел світла та освітлювальних систем на їх основі.

Про результати впровадження в університеті освітлювальних систем на основі світлодіодних джерел світла розповіла головний енергоменеджер НТУУ« КПІ» О.М Шевченко. Ст.н.с. Інституту медицини праці АМН України В.Г.Мартиросова доповіла про дослідження впливу світлодіодного освітлення на організм людини.

Представники ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» – заступник генерального директора з НТР Я.Ю.Вовк, головний менеджер з маркетингу С.О.Маценко, головний конструктор С.В.Пилипчик – розповіли про світлотехнічне обладнання, що розробляється і випускається «Ватрою», і продемонстрували світлодіодні світильники, створені на підприємстві.

Про наукові розробки НТУУ «КПІ», що застосовуються у світлодіодній техніці, виступили з доповідями О.Ф.Крилач (НДІ «Телекомунікацій»), Ю.Є.Ніколаєнко (ТЕФ), Ю.П.Фаворський (ФЕА).

Після завершення засідання учасники семінару оглянули приміщеннями НТУУ «КПІ», де світлодіодні світильники вже встановлені.

Дата події