З 14 по 16 квітня 2014 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» на базі кафедри інтегрованих технологій машинобудування був проведений ІІ етап всеукраїнської студентської олімпіади з САПР та комп’ютерного моделювання в машинобудуванні. 14 квітня для участі в олімпіаді зареєструвались 40 учасників з 17 технічних університетів України. Своїх представників до Києва направили університети Львова й Луганська, Одеси й Сум, Харкова й Рівного, та інші.
15 квітня в залі засідань адміністративної ради НТУУ КПІ відбулось урочисте відкриття олімпіади. Після привітань від організаторів, гостей олімпіади та спонсорів учасники отримали завдання. Організатори підготували завдання в 2-х номінаціях «Інженерна САПР» та «Комп’ютерне моделювання». Перше завдання в номінації «Інженерна САПР» вимагало автоматизувати процес проектування, створення тривимірної моделі та комплекту конструкторської документації циліндричної протяжки.
Специфікою завдання була необхідність знайти оптимальне для змінних умов рішення. Друге завдання номінації «Інженерна САПР» вимагало автоматизувати процес динамічного балансування верстатного пристрою. Початковими даними була тривимірна модель пристрою разом із деталлю, а результатом повинно було стати кількість та місце розташування противаг, що забезпечували б мінімальний динамічний дисбаланс системи. Третє завдання (номінація «Комп’ютерне моделювання») вимагало створення системи автоматизованого синтезу інструментального забезпечення для механічного оброблення отворів у корпусних деталях.
Основною вимогою завдання було знаходження рішення, що забезпечувало б мінімальну інтегральну собівартість виготовлення деталі. Четверте завдання (номінація «Комп’ютерне моделювання») вимагало оптимізації вихідної керуючої програми для фрезерного верстату з ЧПК з оптимізацією часу на оброблення деталі. Розпочалась напружена робота над вирішенням завдань. Роботи учасників олімпіади оцінювались членами журі, до складу якого увійшли представники багатьох технічних ВНЗ України. Відповідно до затвердженої системи та критерії оцінювання по кожній роботі визначалась повнота виконання завдання, якість введення початкових даних, степінь автоматизації вирішення задачі, якість і повнота представлення кінцевого результату, оригінальність рішення.
Після опрацювання протоколів членів журі були виявлені переможці в двох номінаціях. В номінації «Інженерна САПР» призові місця розподілились так:
- 1 місце – Дідух Іван, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне
- 2 місце – Оліферчук Олексій, Національний університет харчових технологій, м. Київ
- 3 місце – Гнатюк Дмитро, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне
В номінації «Комп’ютерне моделювання» призові місця розподілились так:
- 1 місце – Наружний Денис, Сумський державний університет, м. Суми
- 2 місце – Каштанов Олег, Хмельницький національний університет, м. Хмельницький
- 3 місце – Шевчук Роман, Національний лісотехнічний України, м. Львів
Всі призери олімпіади були нагороджені цінними подарунками та призами від генерального спонсора «Групи компаній «АСКОН», спонсора олімпіади компанії «Аквасофт». Дякуємо за підтримку й партнеру олімпіади компанії Autodesk. 16 квітня після оголошення результатів олімпіади учасники гості мали можливість побачити роботи переможців олімпіади та послухати доповідь Андрія Данкевича (компанія «Аквасофт») про сучасні тенденції в розвитку інженерного програмного забезпечення. Учасники олімпіади після завершення мали можливість ознайомитись із експозицією Державного політехнічного музею та маятником Фуко в Науково-технічній бібліотеці НТУУ «КПІ» ім. Г. І. Денисенка.
[15-16.04.2014] ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з міжнародною участю з дисципліни «Системи автоматизованого проектування та комп’ютерного моделювання в машинобудуванні»
15-16 квітня 2014 року на базі кафедри інтегрованих технологій машинобудування Механіко-машинобудівного інституту НТУУ «КПІ» відбудеться ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з міжнародною участю з дисципліни «Системи автоматизованого проектування та комп’ютерного моделювання в машинобудуванні».
В понеділок ми очікуємо прибуття 42 студентів з 18 технічних університетів України та Білорусі, які є переможцями першого туру олімпіади.
Традиційно кожному учаснику буде запропоновано завдання розробити САПР однієї з інженерних задач.
Офіційне відкриття олімпіади та вирішення конкурсних завдань відбудеться у вівторок, 15 квітня.
16 квітня після оголошення результатів олімпіади учасники та гості зможуть послухати доповідь на тему „Сучасні тенденції в розвитку інженерного програмного забезпечення” (А. Данкевич, компанія „Аквасофт”).
Олімпіада відбудеться за підтримки наших партнерів: генерального спонсора –„Група компаній „АСКОН” (http://ascon.ru), спонсора – компанії „Аквасофт” (http://aquasoft.dp.ua), партнера – компанії Autodesk (http://autodesk.ru).
Бажаємо всім учасникам творчого натхнення, технічної оригінальності та оптимальності розв'язання завдань у фінальних змаганнях.