26 березня в НТУУ "КПІ" відбулася відкрита студентська олімпіада з математики. Цей захід  щорічно проводить колектив кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей ФМФ у рамках першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з математики для студентів вищих навчальних закладів.

Цього року в олімпіаді взяли участь понад 350 студентів різних курсів з 20 факультетів та інститутів НТУУ "КПІ", які прийшли продемонструвати свої   знання з математики. Найбільш численні команди представляли ФІОТ, ФТІ, Інститут спецзв'язку та захисту інформації, ІПСА та ІТС. Серед учасників олімпіади були також студенти КНУ ім. Т.Шевченка та НПУ ім. Драгоманова. Олімпіаді щороку передує підготовчий тур, на який запрошуються всі бажаючі (у грудні 2013 р. таких виявилось більше п'ятисот).

Як і кожного року, олімпіада проводилася у двох категоріях – для студентів першого і старших курсів. Серед студентів першого курсу найкращий результат показала Катерина Матвіїв (ІПСА, гр. КА-31), другим став Денис Драбчук (ФПМ, гр. КМ-32), третє місце поділили Анна Зелікман (ІПСА, гр. КА-35), Руслан Гунавардана (ФІОТ, гр. ІП-31), В’ячеслав Комісаренко (ІПСА, гр. КА-31) та Віталій Домініченко (ФІОТ, гр. ІС-31). На старших курсах перше місце здобув Євгеній Поліщук (ІПСА, гр. КА-02), другий результат показав Володимир Михайловський (ІПСА, гр. КА-21), а третє місце поділили Олександр Михайлюк (ІПСА, гр. КА-23), Дмитро Завадський (КНУ ім. Т.Шевченка) та Ігор Ханов (КНУ ім. Т.Шевченка).

Переможцем серед студентів технічних факультетів став Руслан Гунавардана (ФІОТ, гр. ІП-31), друге місце посів Віталій Домініченко (ФІОТ, гр. ІС-31), а третє місце поділили Ігор Касьянов (ФІОТ, гр. ІП-31) та Марта Федишин (ФІОТ, гр. ІС-32). Результати олімпіади, завдання та розв'язання розміщено на сайті кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей matan.kpi.ua.

4 квітня відбулося нагородження переможців та призерів олімпіади почесними грамотами та подарунковим виданням збірника олімпіадних математичних задач. Вручав нагороди голова організаційного комітету олімпіади, перший проректор НТУУ "КПІ" Ю. І. Якименко. Він привітав лауреатів і побажав їм нових злетів та успіхів на подальших змаганнях та в науковій роботі.

Разом з цим, за творчі успіхи та найкращі виступи на олімпіаді було вручено премію ім. проф. В.В.Булдигіна. Ця премія вручалась удруге й її лауреатами цього року стали студенти ІПСА Катерина Матвіїв та Євгеній Поліщук, яким було вручено почесні дипломи та пам'ятні медалі. Лауреатів тепло привітала Н.О.Підсуха, вдова В.В.Булдигіна.

Колектив кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей протягом багатьох років успішно займається організацією математичних олімпіад у нашому університеті та підготовкою талановитої студентської молоді до математичних змагань різних рівнів. На кафедрі діє студентський гурток "Нестандартні та олімпіадні задачі алгебри та аналізу". Заняття проводяться окремо для студентів першого та старших курсів для кращого охоплення різноманітних тематик залежно від пройденого матеріалу. Учасники гуртка лише за останні роки більше 30 разів ставали переможцями та призерами найпрестижніших міжнародних та всеукраїнських олімпіад з математики.

А.Б.Ільєнко та І.В.Орловський, доценти кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей

Дата події