21 березня 1768 р. народився Жан Батист Жозеф Фур'є – знаменитий математик і фізик, відомий своїми працями з теорії розповсюдження тепла, а також тим, що ввів у математичну фізику ряди та інтеграли, які згодом були названі його ім'ям. Ряди та інтеграли Фур'є нині є найбільш поширеним інструментом аналізу сигналів шляхом розкладу їх на гармонічні синусоїдальні коливання. Методи, які започаткував Фур'є, використовуються не тільки в чистій математиці, але також в електро- та радіотехніці, астрономії. Одною з галузей, де ці методи приносять велику користь, є аналіз біомедичних сигналів.
У річницю з дня народження Ж.Фур'є, 21 березня 2014 р., члени Наукової групи з біомедичної електроніки та аналізу сигналів, яка працює на кафедрі фізичної та біомедичної електроніки (ФЕЛ), вирішили провести на його честь науковий семінар. Організаційну підтримку семінару надало українське відділення Спілки інженерів в галузі медицини і біології, яке з минулого року діє в Українській секції міжнародного Інституту інженерів з електроніки та електротехніки (IEEE Ukraine Section Engineering in Medicine and Biology Society Chapter).
Під час семінару студенти та аспіранти зробили доповіді про свої дослідження з різних галузей аналізу біомедичних сигналів:
- Аналіз зображень магніто-резонансної томографії для ранньої діагностики хвороби Альцгеймера (аспірант 1-го року І. Крашений);
- Методи та імплантовані системи прогнозування епілептичних нападів на основі аналізу електроенцефалограм (аспірант 1-го року О. Панічев) та на основі аналізу варіабельності ритму серця (студент 4-го курсу Б. Сторожук);
- Оцінка взаємозв'язку активності мозку і серця (аспірант 2-го року М. Жуков);
- Аналіз карт розподілу густини струму в серці для магнітокардіографії (магістрант 2-го року Є. Удовиченко);
- Аналіз та моделювання сигналів сатурації артеріальної крові киснем та методи зменшення помилкових тривог при штучній вентиляції легень (аспірант 3-го року О. Боділовський).
Також доцентом каф. ФБМЕ А.О. Поповим була зроблена коротка доповідь про новий напрям досліджень наукової групи – методи визначення м'язових синергій та аналізу ходи людини в умовах адаптації.
Учасники семінару обговорили доповіді та вирішили проводити його кожного року. Зокрема, через чотири роки заплановано урочисто відзначити 250-ту річницю з дня народження Фур'є, і до цієї події було б добре залучити широкий загал КПІшників, які користуються у своїх дослідженнях результатами, отриманими Фур'є.