Працівники галузі радіо, телебачення та телекомунікацій 16 листопада відзначають професійне свято. На листопад 2013 р. припали також 20-та річниця мобільного зв'язку в Україні, 20-річчя телекомунікаційної компанії МТС (раніше UMS) та Київського телецентру на Дорогожичах. З нагоди цих подій в Інституті телекомунікаційних систем відбулося кілька цікавих заходів.
Першою співробітників і студентів ІТС привітала зі святом телекомунікаційна франко-американська компанія "ALCATEL-LUCENT". 14 листопада 2013 р. вона нагородила іменними стипендіями кращих студентів. Компанія вже не перший рік заохочує студентів за успіхи в навчанні та перемоги на олімпіадах. "ALCATEL-LUCENT" має свої відділи більш ніж у 130 країнах світу, на українському ринку з'явилася в 1992 р., а з ІТС співпрацює з 2005 року. Компанія вважається піонером на ринку техніки для мереж LTE (4G). У рамках зустрічі менеджер компанії "ALCATEL-LUCENT" з підтримки продаж Андрій Дудченко зробив доповідь на тему "LTE. Архітектура, відмінність від інших технологій. Спільне користування мережею декількома операторами".
15 листопада 2013 року делегація ІТС на чолі зі старшим викладачем Г.Л.Авдеєнком побувала на прес-конференції, присвяченій 20-річчю Київського телецентру.
Учасники прес-конференції розповіли про розробку проекту телевізійного центру, його будівництво, переїзд із Хрещатика, поділилися цікавими спогадами, пов'язаними з цими подіями. 24-поверхова будівля телецентру має площу 86 тис. м2. Тут працює 2,5 тисячі співробітників, за збереженням чистоти стежать 60 прибиральниць, пожежну безпеку забезпечують 11 пожежників. Перші телецентр та телевежа розташовувалися на Хрещатику, але тієї будівлі стало замало. Поступово з'являлися нові технології, тому було вирішено переїхати на Дорогожичі. Будівництво тривало більше 20 років, а переїзд – п'ять.
Перший ефір у новому телецентрі відбувся 30 грудня 1993 року в АСБ-1 (апаратно-студійний блок), який за площею дорівнює половині футбольного поля, а за висотою – 5-поверховому будинку. Наразі тут знаходяться апаратно-студійний комплекс телебачення з багатосвітловим вестибюлем, кіноконцертна зала на 450 посадкових місць, 8 телевізійних студій, 14 залів для репетицій, 17 відеоапаратних комплексів та 4 зали для кіноперегляду. Телецентр можна назвати справжнім містом, адже тут є все: магазини, аптека, медпункт, заклади харчування, навіть квіти можна купити, не виходячи на вулицю.
Київська телевежа побудована в 1973 р. – їй уже 40 років. Вона має висоту 380 м (друга за висотою в Європі після Берлінської). Її оригінальність полягає в тому, що вона не має жодного гвинтика та є найлегшою у світі серед конструкцій такого типу (у 3 рази легша за Ейфелеву вежу, хоча і на 60 м вища). Але на відміну від телецентру, вхід сюди заборонений.
А ще співробітники Першого національного організували виставку "Теле ВИСОТА", присвячену історії будівництва телецентру. Нам усе дуже сподобалось! Чекаємо наступного шансу відвідати Київський телецентр, бо спостерігати за процесом роботи українського телебачення зсередини набагато цікавіше, аніж просто дивитися телевізор.
18 листопада 2013 року до 20-річчя мобільного зв'язку в залі засідань Вченої ради університету компанією МТС спільно з НТУУ "КПІ" була проведена презентація "Карти історії телекомунікацій". Л.М.Кравчук, перший Президент України, повідав нам історію першого дзвінка з мобільного телефону, який він здійснив у 1993 році. Інші поважні гості ділилися історичними фактами та пригадували події, що сприяли впровадженню нових технологій у галузі телекомунікацій. Підготовка кваліфікованих фахівців у цій галузі була також важливим аспектом розвитку галузі. Директор ІТС академік НАН України М.Ю.Ільченко відзначив, що кафедра телекомунікацій у КПІ також була створена 1993 року і гучно відсвяткувала свій ювілей у травні 2013-го. Він очолив робочу експертну групу, яка працює над створенням інтерактивної Карти історії телекомунікацій, на якій відображено хронологію розвитку телекомунікацій у всьому світі.
Також була проведена вікторина, на якій студенти ІТС та ІСЗЗІ відповідали на запитання про історію зв'язку. За правильні відповіді переможці отримали подарунки – карти в друкованому вигляді. Цей проект уже запущений онлайн, і кожен, хто вважає, що якась подія варта бути на цій карті, може сміливо її доповнити.